Před a po tornádu. Panoramatické snímky ukazují, jak se změnila Moravská Nová Ves

Aktuálně.cz ČTK Aktuálně.cz, ČTK
6. 7. 2021 12:29
Moravská Nová Ves na Břeclavsku si krátce před tornádem nechala zpracovat detailní panoramatické snímky z ptačí perspektivy. Zachycují městys v podobě, v jaké už prakticky neexistuje. Po extrémní bouři s krupobitím a tornádem vznikly nové záběry.
Moravská Nová Ves před a po tornádu.
Moravská Nová Ves před a po tornádu. | Foto: Vitrualtravel

Zájemci si mohou městys před a po živelní pohromě prohlédnout na webu Virtualtravel.cz.

"Když jsme před několika týdny nechali zhotovit detailní panoramatické snímky obce, netušili jsme, že zachycujeme podobu naší obce, která už zůstane pouze ve vzpomínkách občanů. Úder tornáda navždy změnil tvář obce," uvedl na Facebooku městysu starosta Marek Košut.

Panoramatický snímek městysu po tornádu.
Panoramatický snímek městysu po tornádu. | Foto: virtualtravel.cz

Zbourané domy se znovu postaví, poškozené opraví, věří starosta. "Bude ale trvat několik desítek let, než znovu narostou stromy, které ve značné části obce zcela zmizely," doplnil Košut. Podle něj srovnávací snímky dokazují, jakou sílu muselo tornádo mít. Starosta také poděkoval všem lidem, kteří pomohli a projevili solidaritu.

Zájemci mohou nadále přispívat na obnovu městysu na transparentní účet 6013203349/0800. Variabilní symbol 1 je určen pro městys Moravská Nová Ves, dvojka znamená příspěvek pro základní školu, trojka pro mateřskou školu.

Video: Jak změnilo tornádo Moravskou Novou Ves

Jak změnilo tornádo Moravskou Novou Ves | Video: Jakub Zuzánek
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy