Desetiletý kluk vzal rodičům auto. Ujel 100 km

1. 4. 2009 21:30
Benešov - Desetiletý chlapec z Benešova se rozhodl, že navštíví svou babičku.
Trasa, kterou desetiletý řidič ujel za hodinu a půl
Trasa, kterou desetiletý řidič ujel za hodinu a půl | Foto: Report

Nebylo by to tom nic zvláštního, kdyby babička nebydlela na Semilsku a chlapec se nerozhodl cestovat autem svých rodičů.

Školák, který rozhodně nezapře řidičský talent, ujel bez nehody z Benešova až na Trutnovsko přes sto kilometrů.

Kdyby ho nezastavila policejní hlídka, jel by ještě dál.

Výkon je o to víc udivující, že hoch projel Prahou přes frekventovanou Jižní spojku a pak jel dál na Liberec.

Jízda desetiletého chlapce skončila až v Turnově, kde si auta "bez řidiče" všimli policisté. Ani ne sto padesát centimetrů vysoký řidič totiž nebyl za volantem téměř vidět.

Chtěl policistům ujet

Chlapec si Škodu Favorit svých rodičů "vypůjčil" bez jejich vědomí a sám není za řízení bez řidičáku trestně odpovědný. Policie proto případ odložila.

Podle informací televize Nova na sebe pozornost policistů upoutal chlapec zvláštním způsobem předjíždění.

Ve chvíli, kdy byl zadržen už byl na cestě hodinu a půl a stihl ujet 100 kilometrů, takže musel jet průměrnou rychlostí 80 km za hodinu.

Chlapec pak policisty šokoval ještě jednou, když jim řekl, že uvažoval o tom, že by se jim pokusil ujet nebo si s nimi alespoň hrál na honěnou.

Na otázku, kdo ho naučil řídit, odpověděl, že dědeček.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Koronavirus odsouvá zrušení střídání zimního a letního času, zřejmě na dlouho

Koronavirová krize odsouvá možné zrušení pravidelného střídání času, zřejmě na dlouhou dobu. Evropská komise původně navrhovala zrušení střídání času na letošní nebo příští rok, v současnosti se však o věci nejedná a je otázkou, zda se s ohledem na současnou krizi a její dopady téma na jednací stůl vůbec vrátí. Řekl to mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka. V noci na neděli 25. října se hodinové ručičky ve 03:00 posunou o hodinu zpět.

Evropská komise v roce 2018 navrhla zrušení střídání času, ponechala však na členských státech, aby se dohodly na tom, který čas bude zaveden celoročně. Česká vláda předloni podpořila zavedení zimního, tedy standardního středoevropského astronomického času. Návrh komise ovšem ještě musí schválit unijní Rada a Evropský parlament, do té doby se nic nemění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy