Desetiletý kluk vzal rodičům auto. Ujel 100 km

1. 4. 2009 21:30
Benešov - Desetiletý chlapec z Benešova se rozhodl, že navštíví svou babičku.
Trasa, kterou desetiletý řidič ujel za hodinu a půl
Trasa, kterou desetiletý řidič ujel za hodinu a půl | Foto: Report

Nebylo by to tom nic zvláštního, kdyby babička nebydlela na Semilsku a chlapec se nerozhodl cestovat autem svých rodičů.

Školák, který rozhodně nezapře řidičský talent, ujel bez nehody z Benešova až na Trutnovsko přes sto kilometrů.

Kdyby ho nezastavila policejní hlídka, jel by ještě dál.

Výkon je o to víc udivující, že hoch projel Prahou přes frekventovanou Jižní spojku a pak jel dál na Liberec.

Jízda desetiletého chlapce skončila až v Turnově, kde si auta "bez řidiče" všimli policisté. Ani ne sto padesát centimetrů vysoký řidič totiž nebyl za volantem téměř vidět.

Chtěl policistům ujet

Chlapec si Škodu Favorit svých rodičů "vypůjčil" bez jejich vědomí a sám není za řízení bez řidičáku trestně odpovědný. Policie proto případ odložila.

Podle informací televize Nova na sebe pozornost policistů upoutal chlapec zvláštním způsobem předjíždění.

Ve chvíli, kdy byl zadržen už byl na cestě hodinu a půl a stihl ujet 100 kilometrů, takže musel jet průměrnou rychlostí 80 km za hodinu.

Chlapec pak policisty šokoval ještě jednou, když jim řekl, že uvažoval o tom, že by se jim pokusil ujet nebo si s nimi alespoň hrál na honěnou.

Na otázku, kdo ho naučil řídit, odpověděl, že dědeček.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy