Foto: Den proti násilí na ženách si připomněly i rodičky z tuzemských porodnic

Foto: Den proti násilí na ženách si připomněly i rodičky z tuzemských porodnic
Narozeno v demokratické společnosti podle praktik paternalistického a totalitárního režimu.
Spolu se svými matkami přišly demonstrovat před ministerstvo zdravotnictví.
Za zbytečná násilí v tuzemských porodnicích zapálily svíčky. Co chtějí, nalepily na zeď.
Nic ve vyspělém světě nezvyklého, vše podle doporučených pravidel Světové zdravotnické organizace.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
25. 11. 2015 21:15
To, jak se narodíme, ovlivňuje celý náš další život. Nejde jen o to, jestli porod přežijeme, ale i o to, jaké zážitky si matka i dítě z porodu odnesou. Podívejte se na fotoreportáž Ludvíka Hradilka.

"Přivádění dětí na svět je záležitost, která se týká každého z nás, nejen v roli matky nebo otce, ale hlavně v roli rodícího se dítěte. To, jakým způsobem přicházíme na svět, ovlivňuje celý náš život. Existují studie, které potvrzují, že děti narozené násilně a především děti po porodu separované jsou v průměru více nemocné, psychicky labilní, často s projevy agresivity atd. Děti separované jsou méně citově vázané a lépe manipulovatelné. Tuto péči poskytovaly paternalistické totalitární režimy a socialismus pak tuto praktiku převzal bezezbytku a v mnohých nemocnicích přežívá dodnes. "

To je preambule otevřeného  dopisu, který Česká ženská lobby v Den proti násilí na ženách donesla před ministerstvo zdravotnictví.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 36 minutami

Pirát Marcel Kolaja byl zvolen kvestorem Evropského parlamentu

Pirátský europoslanec Marcel Kolaja, který je členem evropské frakce zelených, byl zvolen kvestorem Evropského parlamentu (EP). Ve druhém kole získal 344 hlasů z 668 platných. Kolaja byl v první polovině pětiletého volebního období místopředsedou EP, z obhajoby funkce ale ve středu "z taktických důvodů" po druhém kole odstoupil.

Pět kvestorů spolu s předsedou a 14 místopředsedy tvoří vedení EP. Kvestoři jsou většinou pověřeni administrativními a finančními záležitostmi týkajícími se přímo poslanců a chodu parlamentu, jsou členy předsednictva s poradním hlasem.

Ve středu si EP zvolil za předsedkyni maltskou lidoveckou političku Robertu Metsolaovou. Post místopředsedkyně obhájila Češka Dita Charanzová, zvolená za hnutí ANO.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Vláda schválila podání žaloby na neplatnost rozhodnutí Evropské komise, podle kterého má Česko vrátit asi miliardu za zemědělské dotace

Vláda ve středu schválila návrh na podání žaloby na neplatnost rozhodnutí Evropské komise z listopadu 2021, podle nějž má Česko vrátit zhruba 44,1 milionu eur (v přepočtu asi 1,08 miliardy korun) zemědělských dotací kvůli jejich nedostatečné kontrole. Potvrdil to mluvčí ministerstva zemědělství Vojtěch Bílý. Návrh předložil ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL).

Žaloba nemá odkladný účinek a podle prováděcího rozhodnutí Evropské komise bude Česko muset částku vrátit do rozpočtu Evropské unie. O dané peníze se tak Česku sníží jiné platby z unijního svazku. Evropská komise původně za chybné čerpání evropských zemědělských dotací v letech 2015 až 2017 vyměřila finanční korekci v přepočtu zhruba 7,5 miliardy korun, státu se ji podařilo snížit ve smírčím řízení. Ministerstvo zemědělství nesouhlasí ani s nižší finanční korekcí, chtělo by ji buď dále snížit, nebo zajistit, aby se dotace nekrátily vůbec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy