Den druhý: jak Češi volili a co se dělo ve volebních štábech

Odpolední tisková konference šéfa ČSSD.
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
29. 5. 2010 22:40

Praha - Reportéři Aktuálně.cz posílali volební snímky z různých koutů republiky i z volebních štábů.

Jak prožívaly politické špičky "Den D"? Na kom byla patrná nervozita a kdo bouchnul šampaňské už ve dvě hodiny po uzavření volebních místností?

Podívejte se do zevrubné fotogalerie, co se kde dělo.

Nabízíme vám možnost podívat se na to nejdůležitější, co jsme pro vás během volebního víkendu připravili.

Grafika: VÝSLEDKY VOLEB ONLINE - podívejte se zde

První analýza: Poražený má šanci, jak z Česka udělat vzor

Sobota online: Ze štábů stran minutu po minutě - Knížeti už volal Nečas i Sobotka

Sečteno: Toto jsou vaši poslanci - jméno za jménem- zde

Přehled: Nejúspěšnější kandidáti podle preferenčních hlasů - a kdo byl vykroužkován - zde

Jak číst výsledky voleb: KOMENTÁŘE ONLINE - čtěte zde

Jak číst výsledky: Pravice má 118 křesel. Co s tím provede Klaus?- zde

před 2 hodinami

Basketbalistky USK v EL na závěr bubliny v Turecku porazily Gdyni

asketbalistky USK Praha dnes ve třetím kole Evropské ligy porazily Gdyni 85:76. Výběr trenérky Natálie Hejkové tak úvodní část základní skupiny v Istanbulu zakončily s bilancí dvou vítězství a jedné porážky. Zbývající tři zápasy, ve kterých se bude hrát o dvě místa ve čtvrtfinále, čekají český celek v lednu.

Hráčky USK k zápasu nastoupily den po výhře 80:79 nad Lyonem, v prvním utkání v protikoronavirové bublině v Turecku v úterý podlehly 70:77 domácímu Fenerbahce. Gdyně naopak v Turecku prohrála obě dosavadní utkání ve skupině a ani proti Pražankám neuspěla.

Po vyrovnané první čtvrtině se ve druhé podařilo USK odskočit a po prvním poločase vedl 42:34. Největší zásluhu na tom měla pivotka Brionna Jonesová, která si v úvodním dějství připsala 16 bodů a sedm doskoků. Alyssa Thomasová k vedení přispěla 13 body, osmi doskoky a pěti asistencemi.

Po přestávce hráčky USK drama nepřipustily a vedení postupně navýšily až na rozdíl 17 bodů. Nakonec vyhrály 85:76 a před druhou částí základní skupiny, kde se od 19. do 21. ledna bude hrát o dvě postupová místa, mají stejnou bilanci jako Lyon a Fenerbahce. Gdyně je s třemi porážkami poslední.

Nejlepší střelkyní zápasu byla s 28 body a deseti doskoky Jonesová. Americká pivotka odehrála celý zápas stejně jako její krajanka Thomasová, která s bilancí 19 bodů, 11 doskoků a 12 asistencí zaznamenala triple-double. V dresu Gdyně byla s 24 body nejlepší Alice Kuneková.