Demonstrace za Kaplického knihovnu

Demonstrace za Kaplického knihovnu
Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg se tlačí davem. Ochranka je poněkud vyděšena
Únorová demostrace za Kaplického Blob. Václav Klaus se ani nemusel přivazovat na bagr, jak slíbil.
Michal Horáček a Jan Svěrák
Možná i tři tisíce lidí
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
5. 2. 2009 20:44

Praha - Dva, možná až tři tisíce lidí přišly dnes večer na pražské Staroměstské náměstí vyjádřit svoji podporu výstavbě blobu Jana Kaplického na Letné.

Demonstrovat přišel ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, herečka Aňa Geislerová, ministr Michael Kocáb nebo režisér Jan Svěrák.

Akci organizovala iniciativa Demokracie staví. "Manifestace má za cíl vzbudit zájem veřejnosti a oživit debatu o postavení nové budovy Národní knihovny podle Kaplického návrhu," vysvětlil už koncem ledna jeden z organizátorů Jan Libíček.

Samotnou přípravu demonstrace ovšem zkomplikoval pražský magistrát. Ten totiž organizátorům zamítl žádost o postavení pódia v centru Prahy.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Při střelbě na oslavě v americkém Colorado Springs zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs v neděli zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy