Vlaky mezi Prahou a Plzní opět jezdí, únik plynu u Králova Dvora se podařilo zastavit

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 5. 2019 11:25
V Králově Dvoře na Berounsku dělníci při výkopových pracích poškodili plynové potrubí, na místě jsou plynaři. Kvůli masivnímu úniku plynu byl asi hodinu a půl zastaven provoz vlaků na trati Praha-Plzeň.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz

Událost se stala po 09:00 poblíž Tovární ulice a náměstí Míru. "Zjistili jsme, že se jedná o masivní únik plynu, z toho důvodu jsme požádali o uzavření železniční tratě, která je hned vedle," uvedl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda. Plynařům se kolem 10:30 podařilo únik plynu zastavit.

K asistenci byli přizváni také policisté. "Máme tam dvě dopravní hlídky. Uzavřeli jsme komunikaci a je uzavřena i železniční trať," řekla  mluvčí berounské policie Marcely Pučelíková. Podle mluvčí nemusel být nikdo evakuován.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy