reklama
 
 

Děčínská ODS přišla o licenci. Nabrala černé duše

20. 11. 2009 22:10
Účelový nábor členů možná vyřeší změnou stanov už víkendový kongres ODS

Praha - Děčínská buňka ODS přišla v předvečer ideového kongresu strany o licenci. Výkonná rada se ji rozhodla sdružení odebrat kvůli podivnému náboru členů, tzv. černým duším.

"V uplynulém období necelých dvou let došlo v tomto místním sdružení k téměř trojnásobnému nárůstu počtu členů. Více než 300 nových členů bylo přitom registrováno v průběhu tří dnů," zní vysvětlení tohoto kroku.

Načasování je zajímavé. Právě víkendový kongres zřejmě na návrh šéfa ODS Mirka Topolánka přijme opatření, které má účelovým naborům členům zabránit.

Místní sdružení v Děčíne přijde o licenci k 1. prosinci.

"Odebrání licence místnímu sdružení neznamená zrušení členství jeho členům. Ti mají 3 měsíce na to, aby se přihlásili do jiného sdružení, či požádali o udělení nové licence," vysvětlil tiskový mluvčí ODS Martin Kupka.

Účelové nabíraní členů do základních stranických buňek má za cíl zvýšit počet delegátů za danou oblast. Jsou to právě delegáti, jež jednotlivá sdružení vysílají na kongresy a kteří hlasují, např. o tom, zda má být kogres volební, o personálních otázkách a také usneseních, která z kongresu vzejdou.

"Ve všech stranách na světe se uzavírají hlasovací aliance a získávají se noví členové. Nicméně rozměr, jakého nabylo loni nakupování černých duší, je takový, že otevřeně hovořím o privatizaci ODS zespodu. O privatizaci, která hrozí paralyzovat celou stranu. Není možné, aby malé sdružení za odpoledne přijalo 350 členů," uvedl v rozhovoru pro Hospodářské noviny předseda ODS Mirek Topolánek.

Problémy s černými dušemi řešila například pražská nebo ústecká ODS.

autor: Kateřina Eliášová | 20. 11. 2009 22:10

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama