reklama
 
 

Daniel Köppl: Který z miliardářů koupí český Ringier?

22. 2. 2013 6:05
Existuje téma, které je v českých médiích tabu - vliv jejich vlastnictví na obsah

Analýza Insideru - Existuje jedno téma, které je v českých médiích tabu - otázka vlivu jejich vlastnictví na obsah.

Přitom ať chceme nebo ne, je prostě fakt, že koncentrace médií do rukou českých miliardářů médiím škodí. Toto téma začíná být tím aktuálnější, čím více se na trhu začíná spekulovat, že jedno z největších českých vydavatelství, Ringier Axel Springer, je na prodej.

I když v současné době české vedení firmy Ringier Axel Springer podobné úvahy dost razantně odmítá, zkusme tento drb využít k širší úvaze. Ne, neprozradím vám, o kom se nejčastěji mluví jako o budoucím kupci - i když vím. Neprozradím proto, že to není důležité. A dokud nejsou smlouvy podepsané, jsou to všechno pouze věci na úrovni láry-fáry. A ty sem nepatří. (Jako drobnou nápovědu vezměte fakt, že v následujícím článku jméno potenciálního kupce ještě padne.)

Otázka, která se však na toto téma váže, je: Proč jsou česká média tak atraktivní pro řadu miliardářů? A proč lidé, kteří vydělají spoustu peněz, mají zvláštní potřebu propálit své úspory zrovna v médiích?

Přečtěte si celou analýzu Daniela Köppla v placeném deníku Insider: Nakupují si miliardáři hračky, se kterými si neumí hrát?

autor: Daniel Köppl | 22. 2. 2013 6:05

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama