reklama
 
 

Další úředník vnitra obviněn, Chovanec ho ihned odvolal

Aktualizováno 6. 2. 2014 16:59
Jde již o druhé obvinění na vnitru. Stíhán je i muž, který odcizil peníze podřízené.

Praha - Kauza kolem obviněného vysoce postaveného úředníka ministerstva vnitra nabrala rychlý spád.

Poté, co deník Aktuálně.cz ve čtvrtek uvedl, že policie začala stíhat šéfa auditu a kontroly Petra Plaňanského, se ho ministr vnitra Milan Chovanec rozhodl okamžitě odvolat.

Nový šéf vnitra počítal s tím, že Plaňanský svůj post opustí ke konci února, zmíněné obvinění ale vše urychlilo.

"Vzhledem ke skutečnosti, že Petr Plaňanský byl v předešlých dnech obviněn Policií ČR ze spáchání trestného činu, rozhodl ministr o jeho okamžitém odvolání," řekl Aktuálně.cz mluvčí vnitra Pavel Novák.

"A to z důvodu, že nad bezúhonností člověka, který dohlíží na dodržování zákonných a interních předpisů, nesmí být sebemenší stín pochyb," dodal Novák.

Plaňanský čelí stíhání, protože údajně kryl trestnou činnost svého podřízeného. Tím byl Václav Chochol, kterého pražská policie obvinila minulý týden za to, že se dopustil krádeže. Prý měl z trezoru své podřízené ukrást 360 tisíc korun.

"Během včerejšího dne jsme předali usnesení o zahájení trestního stíhání 46letému zaměstnanci ministerstva vnitra, obviněn byl pro trestný čin nadržování," potvrdil Aktuálně.cz mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Úředník na vnitru skončil

Zároveň potvrdil, že jeho stíhání souvisí s případem Chochola, který byl obviněn minulý týden. Plaňanský se ke stíhání vyjadřovat nechtěl. "Nebudu to řešit přes telefon," řekl ve středu večer Aktuálně.cz Plaňanský.

Chochol ale již na ministerstvu vnitra nepracuje. Skončil v úřadě s koncem ledna. Plaňanského si do úřadu přivedl bývalý ministr vnitra Jan Kubice, se kterým řadu let pracoval na Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu.

autor: Radek Nohl | 6. 2. 2014 11:25

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama