Další podvod s titulem, Forejt doktorát nikdy nezískal

Domácí Domácí
20. 12. 2013 12:02
Ředitel hradního protokolu užívá titul JUDr. nezaslouženě, práva nedostudoval.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Martina Běhounková

Praha - Ředitel hradního protokolu Jindřich Forejt se rád prezentuje titulem doktora práv. Potíž je ale v tom, že ho nikdy nezískal, jak uvedl server iDnes.cz. U školitele etikety je toto zjištění obzvlášť zajímavé.

Forejt totiž kromě Kanceláře prezidenta republiky pracuje jako lektor agentury Aktuální paragrafy, kde vyučuje etiketu, chování, nebo například jak oslovovat a psát pozvánky.

S titulem JUDr. byl uveden i na webových stránkách agentury, ta o jeho neoprávněném užívání titulu nevěděla. Dodatečně ho z webových stránek nyní odstranila.

"O tom jsme opravdu nevěděli, že pan Forejt nemá právnické vzdělání. Přitom musím říct, že jako školitel je mezi účastníky velmi oblíbený. Umí velmi zajímavě a poutavě přednášet," odpověděl ředitel společnosti Pavel Chládek.

Forejt ve svém životopise uvádí dokonce dvě univerzity, práva na Univerzitě Karlově a mnichovskou Ludwig-Maximilians Universität. Práva na UK ale nedokončil a v Mnichově nebyl nikdy řádný studentem. K podvodu se zatím nevyjádřil, ústy mluvčího Hradu Jiří Ovčáčka však vzkázal, že na svém titulu trvá.

"Ředitel protokolu ve svém životopise lživé údaje neuvádí. Trvá na sdělených údajích," uvedl Ovčáček. V závěru ještě dodal, že Forejt vykonává svou funkci naprosto v souladu se zákonem.

 

Právě se děje

před 10 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy