Další podvod s titulem, Forejt doktorát nikdy nezískal

Domácí Domácí
20. 12. 2013 12:02
Ředitel hradního protokolu užívá titul JUDr. nezaslouženě, práva nedostudoval.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Martina Běhounková

Praha - Ředitel hradního protokolu Jindřich Forejt se rád prezentuje titulem doktora práv. Potíž je ale v tom, že ho nikdy nezískal, jak uvedl server iDnes.cz. U školitele etikety je toto zjištění obzvlášť zajímavé.

Forejt totiž kromě Kanceláře prezidenta republiky pracuje jako lektor agentury Aktuální paragrafy, kde vyučuje etiketu, chování, nebo například jak oslovovat a psát pozvánky.

S titulem JUDr. byl uveden i na webových stránkách agentury, ta o jeho neoprávněném užívání titulu nevěděla. Dodatečně ho z webových stránek nyní odstranila.

"O tom jsme opravdu nevěděli, že pan Forejt nemá právnické vzdělání. Přitom musím říct, že jako školitel je mezi účastníky velmi oblíbený. Umí velmi zajímavě a poutavě přednášet," odpověděl ředitel společnosti Pavel Chládek.

Forejt ve svém životopise uvádí dokonce dvě univerzity, práva na Univerzitě Karlově a mnichovskou Ludwig-Maximilians Universität. Práva na UK ale nedokončil a v Mnichově nebyl nikdy řádný studentem. K podvodu se zatím nevyjádřil, ústy mluvčího Hradu Jiří Ovčáčka však vzkázal, že na svém titulu trvá.

"Ředitel protokolu ve svém životopise lživé údaje neuvádí. Trvá na sdělených údajích," uvedl Ovčáček. V závěru ještě dodal, že Forejt vykonává svou funkci naprosto v souladu se zákonem.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy