Další incident ve Zlíně:Opilý zaměstnanec napadl kolegy

Veronika Šmausová
25. 9. 2009 20:45
Jeden z manažerů, kteří byli ve čtvrtek postřeleni, zemřel
V budově tiskárny došlo k dalšímu incidentu
V budově tiskárny došlo k dalšímu incidentu | Foto: Karel Toman

Zlín - Den po tragické střelbě ve zlínské tiskárně GRASPO, po níž již zemřeli dva lidé, se ve stejné firmě odehrál další incident.

Okolo dvanácté zavolali zaměstnanci firmy na pomoc policii s tím, že je ohrožuje jejich kolega.

„Silně podnapilý osmapadesátiletý muž přišel do firmy a vykřikoval, že všechny postřílí," uvedla zlínská policejní mluvčí Jana Bártíková.

Muž nadýchal přes promile alkoholu. Když jej ochranka vyváděla z budovy tiskáren ven, snažil se ji napadat.

Policisté opilého muže okamžitě zadrželi a umístili do cely. Muž je nyní podezřelý z trestného činu násilí proti skupině obyvatel.

Výslech policisté odložili na sobotu, předpokládanou dobu vystřízlivění zadrženého muže.

Čtvrteční masakr má již dvě oběti

V nemocnici dnes zemřela již druhá oběť čtvrtečního masakru. Útok nepřežil jedenačtyřicetiletý manažer firmy, který dnes odpoledne v nemocnici podlehl vážným zraněním hlavy.

Stav dalšího zraněného zůstává stále vážný

Nedávno propuštěný pětapadesátiletý muž, který ve čtvrtek kolem osmé hodiny ráno v tiskárnách střílel, podlehl ještě ve stejný den zraněním, která si po útoku sám způsobil.


 

Právě se děje

před 44 minutami

Končící předseda Evropské rady Tusk byl zvolen do čela Evropské lidové strany

Bývalý polský premiér Donald Tusk, který v posledních letech stál v čele Evropské rady, byl ve středu v Záhřebu zvolen kongresem Evropské lidové strany (EPP) do čela tohoto uskupení, sdružujícího evropské středopravé strany. EPP zůstává nejsilnější stranou v Evropském parlamentu.

"Za žádných okolností nesmíme přenechat oblast bezpečnosti a pořádku politickým populistům, manipulátorům a autokratům, kteří se snaží namluvit lidem, že svoboda není slučitelná s bezpečností," zdůraznil Tusk, který byl jediným kandidátem na předsedu EPP. "Neobětujeme hodnoty, jako jsou občanské svobody, právní stát a slušnost ve veřejném životě, na oltář bezpečnosti a pořádku, protože to není třeba, prostě se (vzájemně) nevylučují. Ten, kdo to není schopen přijmout, se fakticky vylučuje z naší rodiny," řekl.

Tusk v předvolebním projevu na kongresu ostře zaútočil proti autokratickým a populistickým vůdcům, aniž by vyslovil jméno maďarského premiéra Viktora Orbána a dalších evropských vůdců "tvrdé linie", poznamenala agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

První fáze obchodní dohody USA a Číny možná letos nebude. Rozhovory se podle Reuters komplikují

Spojené státy a Čína možná nedokončí první fázi obchodní dohody letos, ale až v příštím roce. Agentuře Reuters to řekli experti na obchod a lidé blízcí Bílému domu. Zpráva způsobila, že se okamžitě prohloubil pokles na amerických akciových trzích, o zisky přišel dolar, zatímco zájem se zvedl o dluhopisy americké vlády.

Americký prezident Donald Trump a ministr financí Steven Mnuchin na tiskové konferenci 11. listopadu uvedli, že první fáze obchodní dohody by mohla být podepsána během pěti týdnů. Tato doba již uplynula, na podpis dohody se ale stalé čeká a rozhovory se podle zdrojů Reuters možná komplikují. Peking totiž požaduje výraznější snížení cel, na což Washington reaguje zvyšováním vlastních požadavků.

Dokončení dohody by mohly komplikovat rovněž diplomatické spory související s protesty v Hongkongu proti omezování svobod ze strany pevninské Číny. Americký Senát schválil zákon, jehož cílem je chránit v Hongkongu lidská práva. Čínské ministerstvo zahraničí si následně předvolalo představitele amerického velvyslanectví v Pekingu a vyzvalo Spojené státy, aby se do situace v Hongkongu přestaly vměšovat.

Další zprávy