Dálnice D1 ve směru na Brno stála, u Jihlavy havarovala tři vozidla

ČTK ČTK
Aktualizováno 10. 5. 2019 21:56
Téměř na tři hodiny byla v pátek večer na Vysočině uzavřena dálnice D1 ve směru na Brno. Důvodem byla srážka tří vozidel na 132. kilometru. Při nehodě se zranil jeden člověk, řekla mluvčí policie Stanislava Miláčková. Provoz byl obnoven kolem 21:45. Nehoda se stala před 19:00 mezi exity 119. Velký Beranov na Jihlavsku a 134. Měřín na Žďársku. Na dálnici letěl vrtulník záchranářů. Dálnice byla znovu plně průjezdní kolem 21:45. Před nehodou se ale vytvořila dlouhá kolona, která se pomalu rozjíždí. "Apelujeme na řidiče, aby dbali zvýšené opatrnosti," uvedla policie na twitteru.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy