Dálnice D1 na Vysočině zůstane ve směru na Brno uzavřená do rána

ČTK ČTK
Aktualizováno 4. 4. 2019 22:53
Dálnice D1 na Vysočině zůstane ve směru na Brno mezi 119. až 134. kilometrem zavřená až do rána. Silničáři budou kácet a odklízet stromy kvůli silnému větru, uvedlo večer Ředitelství silnic a dálnic. Uzavřený zůstává i kilometrový úsek levého jízdního pruhu ve směru na Prahu na 128. kilometru. Uzavírky kvůli silnému větru, který lámal a vyvracel stromy, byly ve čtvrtek na dálnici opakovaně. Úsek mezi 119. až 134. kilometrem na Brno je uzavřený od 17:30. Podle mluvčí policie Dany Čírtkové lze sjet ve směru na Brno z dálnice ve Velkém Beranově a znovu se na ni vrátit u Měřína.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Radek Pecák

Silný vítr a popadané stromy ve čtvrtek na Vysočině způsobily problémy nejen v silniční, ale i železniční dopravě a v dodávkách elektrické energie. Hasiči museli na desítkách míst odstraňovat popadané stromy. Vítr rozfoukával místa po pálení klestí v lesích a způsobil desítky požárů. Komplikoval i hašení požáru seníku v Radostíně nad Oslavou, který se hasičům podařilo dostat pod kontrolu až po mnoha hodinách.

Nejrozsáhlejší výpadky energie zaznamenali energetici na Třebíčsku a Žďársku, řekla mluvčí společnosti E.On Martiny Slavíkové. Bez proudu bylo více než 300 domácností. Další desítky odběrných míst byly podle mluvčí Skupiny ČEZ pro východní Čechy Šárky Lapáčkové Beránkové bez proudu na Havlíčkobrodsku.

Silný vítr ve čtvrtek na Vysočině vyvracel stromy. Hasiči je od rána odklízeli asi na 70 místech. Vyjížděli také kvůli zabezpečení uvolněných plechových střech. Odstraňovali především stromy popadané na silnice. U obce Okarec na Třebíčsku spadl strom na osobní auto a zranil řidiče, uvedla mluvčí hasičů Petra Musilová.

Podle policejní mluvčí Dany Čírtkové spadl po poledni strom i na na auto projíždějící po dálnici D1. Nikoho nezranil a dálnice zůstala průjezdná. Asi o dvě hodiny provoz ve směru na Brno zastavily další tři spadlé stromy. Po krátkém zprovoznění byla dálnice znovu uzavřena v 17:30.

Kvůli popadaným stromům stála i železniční doprava. Vlaky odpoledne na víc než hodinu nejezdily mezi Třeští a Sedlejovem a mezi obcí Sázava u Žďáru a Žďárem nad Sázavou.

Kromě stromů hasiče zaměstnávaly i požáry v lesích, kterých byly asi čtyři desítky. Vítr většinou rozfoukal místa, kde se před několika dny pálilo klestí po těžbě. "Lidé v uplynulých dnech prováděli pálení, byť si mysleli, že ohniště mají řádně uhašená, tak tomu tak nebylo," řekla Musilová. Větší škody v lesích podle ní požáry zatím nezpůsobily. Výraznější škodu očekává z požáru seníku v Radostíně nad Oslavou na Žďársku. Zásah u požáru seníku podle informací na webu hasičů stále nebyl ukončen, i když hoří asi od 10:00. Požár se večer podařilo dostat pod kontrolu a počet zasahujících jednotek se z pěti snížil na dvě.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 34 minutami

Čtyřicetiletá série Dukly skončila. Primátorky vyhrála osma Slavie Praha

Vítězem 108. ročníku Primátorek jsou veslaři Slavie Praha. Druhá skončila na Vltavě se ztrátou tří sekund osma společenství Slavie s Přerovem a třetí dojela posádka pražského ČVK s Mělníkem, jež měla manko dalších tří vteřin.

Po změně pravidel se dnes konal první ročník po omezení startu veslařů takzvaných resortních sportovních center včetně Dukly. V hlavním závodě tak formálně skončila více než čtyřicetiletá vítězná série Dukly, v nejrychlejší posádce však sedělo hned šest veslařů, kteří jsou v současnosti členy armádního klubu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy