Dalajlama je v Česku, vyprodal Kongresové centrum

Domácí Domácí
30. 11. 2008 20:12
Tibetský duchovní vůdce se sešel i s premiérem
Nedělní přednáška Jeho Svatosti dalajlamy „Porozumění: Cesta ke štěstí" ve Velkém sále Kongresového centra je již beznadějně vyprodaná. Její přenos bude možné sledovat na stránkách nadace Forum 2000 .
Nedělní přednáška Jeho Svatosti dalajlamy „Porozumění: Cesta ke štěstí" ve Velkém sále Kongresového centra je již beznadějně vyprodaná. Její přenos bude možné sledovat na stránkách nadace Forum 2000 . | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Dalajlama zaplnil pražské Kongresové centrum.

Tibetský duchovní vůdce do české metropole přicestoval na pozvání Nadace Václava Havla a Nadace Fórum 2000.

Ve vyprodaném Kongresovém centru za přísných bezpečnostních opatření hodinu a půl přednášel na téma Soucit: cesta ke štěstí.

"Velice se těším, že se znovu setkám s Václavem Havlem," řekl na začátku své přednášky.

Publiku během ní řekl, že každý chce vést šťastný život. "K tomu, abychom ho dosáhli, je důležitý náš duševní stav," nabádal Čechy.

Dalajlama několikrát i zavtipkoval. Všechny rozesmál například tvrzením, že neumí dělat zázraky. "Kdybych měl léčitelské schopnosti, nemusel bych na operaci," podotkl ke skutečnosti, že mu byl vyoperován žlučník.

Po přednášce se sešel i s premiérem Mirkem Topolánkem.

V Praze se muž, který je většinou Tibeťanů považován za nejvyšší morální autoritu, zdrží do úterý.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy