reklama
 
 

CVVM: Nejvíce lidí by teď volilo za prezidenta Fischera

29. 11. 2012 20:40
Za Janem Fischerem by podle nového průzkumu skončili Miloš Zeman a Tomio Okamura

Praha -  Pokud by Češi volili prezidenta už teď a přímá volba měla pouze jedno kolo, tak by vyhrál Jan Fischer před Milošem Zemanem a Tomiem Okamurou.

Vyplývá to z šetření Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Fischer by získal téměř čtvrtinu hlasů, Zeman necelou pětinu a Okamura přibližně desetinu. K volbám by šlo 72 procent lidí. Dotazovaní však ještě nejsou pevně rozhodnuti, 58 procent uvedlo, že svou volbu možná změní.

Čtvrtý nejvyšší podíl hlasů by podle průzkumu získal místopředseda ČSSD, senátor Jiří Dienstbier, pátý byl předseda TOP 09 a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09).

Zbylí kandidáti Vladimír Franz, Jana Bobošíková, Vladimír Dlouhý, Zuzana Roithová, Přemysl Sobotka a Táňa Fischerová by se umístili v tomto pořadí a získali méně než pět procent hlasů.

Celkem pětina osob s volebním právem při výzkumu uvedla, že k volbám nepůjde, osm procent se ještě nerozhodlo.

Také podle nedávného průzkumu agentury ppm factum by zvítězil Fischer před Zemanem a Okamurou, v dotazování agentury STEM by Okamuru předstihl Dienstbier. V říjnovém průzkumu agentury Median bylo pořadí na prvních dvou místech stejné, třetí skončil Schwarzenberg.

CVVM provedlo průzkum k podpoře prezidentských kandidátů poprvé. Šetření se uskutečnilo od 12. do 19. listopadu, zúčastnilo se jej 1053 lidí.


autor: ČTK | 29. 11. 2012 20:40

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama