Foto: Čtyři soutěsky. Podívejte se, kde všude se uvažuje o stavbě přehrady na Berounce

Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
11. 3. 2016 5:30
Nová studie Povodí Vltavy vytipovala čtyři místa pro stavbu přehrady u Křivoklátu.

Berounka, tak se říká asi sto let řece Mži od soutoku s Radbuzou v Plzni k soutoku s Vltavou v Praze. Je to jedna z největších neregulovaných tuzemských řek. To by se mohlo změnit. Povodí Vltavy nechalo vypracovat studii, jak řeku zregulovat. Mezi Roztokami u Křivoklátu a Týřovicemi studie určila čtyři místa vhodná pro stavbu čtyřicet metrů vysoké hráze. Hráz je navrhována jako průtočná, zavírala by se v případě povodní. Kdyby nebyly povodně, mohlo by se čtyřicet kilometrů Berounky zatopit třeba kvůli suchu, nebo když už to dílo bude stát, k ekonomickému využití.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Při útoku na armádní základnu v Nigeru zahynulo až 70 vojáků

Při úterním útoku ozbrojenců na armádní pozici na západě Nigeru přišlo o život až 70 vojáků. Oznámily to ve středu agentury EFE a Reuters. Útočníci přišli podle EFE o 50 lidí. Jak velká celkem byla skupina útočníků a jaké měla cíle, ale zatím není jasné. V minulosti se k útoku na stejném místě přihlásila organizace Islámský stát (IS).

Armáda oznámila, že cílem útoku byl post v oblasti Inates, která leží v blízkosti maliské hranice. Útok byl nakonec odražen, ale na místo musely být přizvány posily. 

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy