Čtveřice vítkovských žhářů stanula před ostravským soudem

Čtveřice vítkovských žhářů stanula před ostravským soudem
Davidovi Vaculíkovi, Jaromíru Lukešovi, Ivo Müllerovi a Václavu Cojocaruovi hrozí za pokus o rasově motivovanou vraždu až 15 let vězení. Mohou ale také dostat výjimečný trest, tedy doživotí. Snímek byl pořízen mobilním přístrojem Nokia N86 8MP .
Jednání doprovázejí přísná bezpečnostní opatření. Snímek byl pořízen mobilním přístrojem Nokia N86 8MP .
K soudu přišel otec popálené natálky Pavel Kudrik. Dívčina matka Anna Siváková se procesu neúčastnila. Snímek byl pořízen mobilním přístrojem Nokia N86 8MP .
K soudu přišel čtveřici podpořit i jeden z neonacistů, který s obviněním mužů nesouhlasí. Snímek byl pořízen mobilním přístrojem Nokia N86 8MP .
Foto: Michal Štůsek
Domácí Domácí
11. 5. 2010 10:49

U Krajského soudu v Ostravě začal ostře sledovaný proces s údajnými žháři z Vítkova. Jednání doprovázejí přísná bezpečnostní opatření. Obžaloba viní čtyři neonacisty z toho, že v noci na 19. dubna vhodili do domu romské rodiny ve Vítkově zápalné láhve. Při útoku utrpěla dvouletá Natálka popáleniny druhého a třetího stupně na 80 procentech těla.

Snímky byly pořízeny mobilním přístrojem Nokia N86 8MP.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Muž na Vyškovsku zabil příbuznou sekerou, soud mu uložil 10,5 roku vězení

Krajský soud v Brně ve středu uložil muži za loňskou vraždu příbuzné sekerou v obci na Vyškovsku trest 10,5 roku vězení. Muži hrozilo až 20 let vězení, k činu se ale v plném rozsahu doznal. Soud tak ani v tomto smyslu neprováděl žádné dokazování. Kromě trestu vězení soud muži uložil zaplatit odškodné dceři poškozené zhruba 700 000 korun. Rozsudek je pravomocný, žádná ze stran se proti němu neodvolala.

Muž příbuznou zavraždil loni 26. října vpodvečer, šlo o manželčinu babičku. Podle obžaloby příbuznou po předchozí rozepři napadl ve spíži a vstupních prostorách, kdy si z dílny k tomu účelu přinesl velkou sekeru. Ženu udeřil jednou do zadní části hlavy, poté co upadla, ještě do pravého ramene. "Bezprostřední příčinou smrti bylo rozsáhlé devastující zhmoždění mozkové tkáně," uvedla státní zástupkyně Eva Žďárská.

Zdroj: ČTK
Další zprávy