Čtveřice vítkovských žhářů stanula před ostravským soudem

Čtveřice vítkovských žhářů stanula před ostravským soudem
Davidovi Vaculíkovi, Jaromíru Lukešovi, Ivo Müllerovi a Václavu Cojocaruovi hrozí za pokus o rasově motivovanou vraždu až 15 let vězení. Mohou ale také dostat výjimečný trest, tedy doživotí. Snímek byl pořízen mobilním přístrojem Nokia N86 8MP .
Jednání doprovázejí přísná bezpečnostní opatření. Snímek byl pořízen mobilním přístrojem Nokia N86 8MP .
K soudu přišel otec popálené natálky Pavel Kudrik. Dívčina matka Anna Siváková se procesu neúčastnila. Snímek byl pořízen mobilním přístrojem Nokia N86 8MP .
K soudu přišel čtveřici podpořit i jeden z neonacistů, který s obviněním mužů nesouhlasí. Snímek byl pořízen mobilním přístrojem Nokia N86 8MP .
Foto: Michal Štůsek
Domácí Domácí
11. 5. 2010 10:49

U Krajského soudu v Ostravě začal ostře sledovaný proces s údajnými žháři z Vítkova. Jednání doprovázejí přísná bezpečnostní opatření. Obžaloba viní čtyři neonacisty z toho, že v noci na 19. dubna vhodili do domu romské rodiny ve Vítkově zápalné láhve. Při útoku utrpěla dvouletá Natálka popáleniny druhého a třetího stupně na 80 procentech těla.

Snímky byly pořízeny mobilním přístrojem Nokia N86 8MP.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy