Čtveřice vítkovských žhářů stanula před ostravským soudem

Čtveřice vítkovských žhářů stanula před ostravským soudem
Davidovi Vaculíkovi, Jaromíru Lukešovi, Ivo Müllerovi a Václavu Cojocaruovi hrozí za pokus o rasově motivovanou vraždu až 15 let vězení. Mohou ale také dostat výjimečný trest, tedy doživotí. Snímek byl pořízen mobilním přístrojem Nokia N86 8MP .
Jednání doprovázejí přísná bezpečnostní opatření. Snímek byl pořízen mobilním přístrojem Nokia N86 8MP .
K soudu přišel otec popálené natálky Pavel Kudrik. Dívčina matka Anna Siváková se procesu neúčastnila. Snímek byl pořízen mobilním přístrojem Nokia N86 8MP .
K soudu přišel čtveřici podpořit i jeden z neonacistů, který s obviněním mužů nesouhlasí. Snímek byl pořízen mobilním přístrojem Nokia N86 8MP .
Foto: Michal Štůsek
Domácí Domácí
11. 5. 2010 10:49

U Krajského soudu v Ostravě začal ostře sledovaný proces s údajnými žháři z Vítkova. Jednání doprovázejí přísná bezpečnostní opatření. Obžaloba viní čtyři neonacisty z toho, že v noci na 19. dubna vhodili do domu romské rodiny ve Vítkově zápalné láhve. Při útoku utrpěla dvouletá Natálka popáleniny druhého a třetího stupně na 80 procentech těla.

Snímky byly pořízeny mobilním přístrojem Nokia N86 8MP.

 

Právě se děje

před 49 minutami

ČEZ nabere do Temelína kolem 100 nových zaměstnanců

ČEZ letos přijme do jaderné elektrárny Temelín asi 100 lidí. Potřebuje je na různá místa v provozu i jako operátory. Fluktuace v Temelíně je jedno procento, jde hlavně o generační obměnu. Při hledání nových pracovníků pomáhá elektrárně spolupráce s technickými vysokými školami. Temelín přijme zaměstnance do provozu, na pozice spjaté s bezpečností, řízením techniky, péčí o zařízení, IT i nové operátory. "Budeme pokračovat ve standardní generační obměně a ve vykrývání běžných personálních potřeb, což znamená nábor téměř stovky nových lidí," řekl mluvčí. Fluktuace v Temelíně, který má 1288 zaměstnanců, je nízká. Z elektrárny dobrovolně ročně odejde pár lidí, asi procento ze všech zaměstnanců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy