ČT24 šetří, jak může. Opustí ji polovina moderátorů

Domácí Domácí
9. 12. 2009 15:05
Musíme zvýšit efektivitu, říká šéf zpravodajství Fridrich
Šetřit se musí i na Kavčích horách - krize dorazila i do veřejnoprávního sektoru
Šetřit se musí i na Kavčích horách - krize dorazila i do veřejnoprávního sektoru | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Už před časem uhodila krize i na veřejnoprávní televizi. Česká televize omezila noční vysílání na zpravodajském programu ČT24. Nevyhne se ani nepříjemnému propouštění.

Server Týden.cz zjistil, kolik lidí Kavčí hory opustí. Podle jeho informací by měla odejít až polovina moderátorů denních i nočních zpravodajských relací.

Naopak moderátorům hlavní zpravodajské relace Události práce přibude. Budou se střídat ve večerních zprávách na ČT24.

"Je pravda, že snižujeme počet moderátorů. Produktivita práce se zvýší a honoráře se v některých případech sníží. Kvalita vysílání ale zůstane, dokonce tvrdím, že se zvýší," prozradil serveru šéf zpravodajství Milan Fridrich.

Odejít má přes dvacet lidí - kromě moderátorů také editoři zpravodajských směn.

Úsporná propouštění by měla rozpočtu České televize ulehčit podle odhadů o 280 milionů korun.

Podle Milana Fridricha nestojí za škrtáním to, že by ČT24 dostala na příští rok méně peněz, ale skutečnost, že ceny agentur a datových přenosů, které televize využívá, se zvýšily.

 

Právě se děje

před 27 minutami

V únoru stoupl počet bankrotů firem i podnikatelů, ukázala studie

V únoru bylo v Česku vyhlášeno 64 bankrotů obchodních společností, o tři více než v lednu. Jejich počet byl tak nejvyšší od června minulého roku. Rovněž bylo vyhlášeno 530 bankrotů podnikatelů, o 24 více než v předchozím měsíci. Vyplývá to ze studie společnosti CRIF - Czech Credit Bureau.

Zároveň bylo podáno 73 návrhů na bankrot obchodních společností, o sedm více než v lednu, a 542 návrhů na bankrot podnikatelů. To bylo proti předchozímu měsíci o 95 více. V insolvenčním řízení bylo ke konci února 0,7 procenta celkového počtu registrovaných společností a 1,2 procenta registrovaných podnikatelů.

"Zajímavé je, že zatímco počet bankrotů obchodních společností byl letos v únoru o čtvrtinu vyšší než v únoru 2020, počet bankrotů fyzických osob podnikatelů byl naopak o čtvrtinu nižší. Bankroty podnikatelů totiž bývají nejčastěji formou oddlužení, tedy stejně jako osobní bankroty. Vývoj jejich počtu tak kopíruje vývoj u osobních bankrotů, jejichž počet během současné pandemie výrazně klesl," uvedla analytička CRIF Věra Kameníčková.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Denver jasně přehrál Milwaukee, Jokič má padesátý triple double

Basketbalisté Denveru v NBA až překvapivě snadno porazili třetí tým Východní konference Milwaukee 128:97. Hvězdou úterního duelu byl srbský pivot Nikola Jokič, který zaznamenal padesátý triple double v kariéře a devátý v sezoně. Proti Bucks předvedl 37 bodů, 11 asistencí a 10 doskoků a zastínil nejužitečnějšího hráče uplynulých dvou sezon Janise Adetokunba. Řecká hvězda zapsala 27 bodů a osm doskoků, jeho tým prohrál po pěti předchozích výhrách.

Výsledky NBA:

Boston - LA Clippers 117:112, LA Lakers - Phoenix 104:114, Miami - Atlanta 80:94, Milwaukee - Denver 97:128, San Antonio - New York 119:93, Washington - Memphis 111:125.

Utkání Toronto - Detroit bylo odloženo.

před 1 hodinou

Japonsko pátrá po pěti členech posádky z potopené čínské lodi

Japonská pobřežní hlídka ve středu pátrá po pěti členech posádky čínské rybářské lodi, která se v úterý potopila blízko sporné oblasti teritoriálních vod obou zemí. Informovala o tom agentura AP.

Plavidlo Shen Lian Cheng 707 s výtlakem 105 tun vyslalo nouzový signál v úterý z oblasti asi 330 kilometrů severně od ostrova Išigaki nedaleko Japonskem kontrolovaného souostroví Senkaku ve Východočínském moři. Na tyto ostrovy si činí nárok také Číňané, kteří je nazývají Tiao-jü a v posledních měsících zvýšili námořní aktivitu v jejich blízkosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy