ČT podle vysílací rady porušila volební moratorium

Domácí Domácí
31. 7. 2009 11:35
Nic jsme neprovedli, zní z Kavčích hor
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Česká televize porušila v červnu předvolební moratorium, když počátkem června odvysílala informace o výsledcích průzkumu k volbám do Evropského parlamentu.

Shodli se na tom členové Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, informoval server DigiZone.cz.

Zákon stanoví, že se tři dny před začátkem voleb nesmějí zveřejňovat průzkumy preferencí. Otázky Václava Moravce Speciál ČT vysílala v úterý 2. června od půl desáté večer, samotné volby začaly v pátek dvě hodiny po poledni.

"Pořad obsahoval informaci o výsledcích předvolebního průzkumu a byl vysílán v době počínající třetím dnem přede dnem voleb do Evropského parlamentu a končící ukončením hlasování na území České republiky, kdy nesmějí být žádným způsobem zveřejňovány výsledky předvolebních a volebních průzkumů, čímž se provozovatel Česká televize mohl dopustit porušení zákona č. 62/2003 Sb., o volbách do Evropského parlamentu a o změně některých zákonů," stojí v rozhodnutí vysílací rady.

RRTV proto celou věc předala k posouzení ministerstvu vnitra a pražskému magistrátu.

Veřejnoprávní televize ovšem jakékoliv pochybení odmítá. "Rozhodnutí rady nastudují naši právníci a budeme se soudit," citoval server DigiZone.cz ředitele zpravodajství Milana Fridricha.

 

Právě se děje

Další zprávy