O funkci šéfa státní služby má zájem 21 kandidátů

ČTK ČTK
5. 1. 2015 21:16
První výběrové řízení skončilo neúspěchem, když žádný z kandidátů nesplnil stanovené podmínky. Ty nyní ministerstvo zjednodušilo.
Ministr Chovanec: "Rozhodnout by se mohlo do 14. ledna."
Ministr Chovanec: "Rozhodnout by se mohlo do 14. ledna." | Foto: Ministerstvo vnitra

Praha - Do opakovaného výběrového řízení na funkci náměstka ministra vnitra pro státní službu se přihlásilo 21 kandidátů. Informovala o tom Česká televize (ČT).

Podle ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) by se o vítězi mohlo rozhodnout už příští týden. První výběrové řízení skončilo neúspěchem, když žádný z kandidátů nesplnil stanovené podmínky.

Kandidáty si výběrová komise pozve na čtvrtek. "Pokud se komisi podaří uskutečnit pohovory se všemi adepty a vybrat tři do finálního kola, které rozhoduje vláda, pak by se mohlo rozhodnout 14. ledna," řekl ČT Chovanec.

Podle něj ale současný počet 21 kandidátů ještě nemusí být konečný, poštou mohou dorazit další přihlášky. Lhůta pro jejich podání skončila v pátek.

Do prvního výběrového řízení na místo klíčového náměstka se přihlásila jen trojice kandidátů, o funkci personálního ředitele sekce státní služby se ucházel kandidát jediný. Vzhledem k tomu, že žádný z nich nesplnil kritéria výběrového řízení, neuskutečnily se ani pohovory a tendr skončil.

Ministerstvo vnitra pro opakované výběrové řízení podmínky zjednodušilo, a uchazeči tak již nemusí prokazovat své jazykové znalosti, které se ukázaly být problémem v prvním kole.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Po protestech na Kubě poslalo Rusko do Karibiku humanitární pomoc

Rusko po masivních protestech na Kubě poslalo do karibské země více než 88 tun humanitární pomoci. Dva letouny Antonov An-124 dopravily do země potraviny a zboží pro ochranu obyvatel, včetně milionu roušek. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

Kvůli koronavirové krizi se na Kubě v poslední době výrazně zhoršila hospodářská situace. To vyvolalo tento měsíc masivní protesty, největší za 30 let.

Další zprávy