ČT musela stopnout Události kvůli kolapsu techniky

Páteční Události skončily už po 19 minutách
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Česká televize musela v pátek večer přerušit vysílání hlavní zpravodajské relace Události. Moderátoři Iveta Toušlová a Bohumil Klepetko uváděli reportáže, ale režii se nedařilo je spouštět.

Po hlavním serveru, který odbavuje Události, vypověděl podle mluvčího České televize Ladislava Štichy službu i záložní server. Problémy nastaly ve chvíli, kdy se měla spustit připravená reportáž.

Živý vstup z udílení cen Česká hlava se podařil, pak už ale diváci z Událostí neviděli nic. Pořad, které začíná v 19:00, proto skončil už v 19:19.

"Myslím, že k takovému výpadku nedošlo už dlouhou řadu let," uvedl Šticha na webu ČT24.

Pro veřejnoprávní televizi je výpadek nepříjemný kvůli prestiži i faktu, že diváci těsně před hlavním vysílacím časem pravděpodobně utekli na jiné stanice.

Televize se za výpadek omluvila. O prominutí žádali i samotní moderátoři. "Zachovejte nám přízeň," požádal diváky Klepetko těsně předtím, než světla ve studiu Událostí v pátek předčasně zhasla.

Sportovní zpravodajství Branky, body, vteřiny už veřejnoprávní televize odvysílala bez problémů.

Tým Událostí nemá šťastné období. Nový ředitel ČT Petr Dvořák už během volby nástupce Jiřího Janečka označil relaci za "ostudu".

Nový ředitel kanálu ČT24 Zdeněk Šámal už chystá novou podobu pořadu. Hotova by měla být na jaře přístího roku.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Krmenčíkův gól opět pomohl PAOK k výhře nad AEK Atény

Útočník Michael Krmenčík se střelecky prosadil ve druhém utkání PAOK Soluň za sebou a opět proti AEK Atény. Svým čtvrtým gólem v řecké fotbalové lize pomohl k výhře 2:1, kterou si jeho tým upevnil druhé místo za už jistým mistrem Olympiakosem Pireus.

Po téměř měsíci Krmenčík nastoupil v základní sestavě a ve 47. minutě otevřel skóre zápasu svým osmým soutěžním gólem za PAOK, kde od od ledna hostuje z belgických Brugg. Vzápětí zvýšil Stefan Schwab z penalty na 2:0, domácí v nastaveném čase už jen snížili rovněž z pokutového kopu.

Minulý týden Krmenčík skóroval proti AEK v poháru a pomohl svému týmu k postupu do finále.

před 1 hodinou

Nymburk podlehl Karsiyace 73:84 a v Lize mistrů končí opět ve čtvrtfinále

Basketbalisté Nymburka prohráli na závěrečném turnaji Ligy mistrů s tureckým týmem Pinar Karsiyaka 73:84 a stejně jako loni se rozloučili se soutěží ve čtvrtfinále. V pátém ročníku si svěřenci trenéra Orena Amiela vyrovnali svůj nejlepší výsledek. Karsiyaku čeká v pátek boj o nedělní finále se Zaragozou, která zdolala pořádající Nižnij Novgorod 86:78.

Nymburku nepomohl k úspěchu ani double double Stephena Zimmermana za 11 bodů a 10 doskoků či 14 bodů Hayden Daltona. Třetí tým turecké ligy dotáhli k úspěchu 19 body Sek Henry a dva hráči s double double Rayman Morgan (18 bodů a 16 doskoků) a Metecan Birsen (12 bodů a 13 doskoků).

Další zprávy