ČT mění koncepci. Zruší pozice šéfredaktorů v regionech

Domácí Domácí
21. 6. 2012 21:02
Změna související s novou koncepcí regionálního zpravodajství se dotkne Brna a Ostravy
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Česká televize

Praha - Česká televize přistoupila k dalším změnám ve zpravodajství. Od 1. července ruší pozice šéfredaktorů v regionálních redakcích.

Změna se tak dotkne televizních studií v Brně a Ostravě, kde jsou šéfredaktory Roman Ondrůj a Šárka Bednářová.

"K tomuto kroku přistupujeme v souvislosti s přípravou nové koncepce regionálního zpravodajství v rámci celé republiky, kterou začneme realizovat na podzim," uvedl ředitel zpravodajství České televize Zdeněk Šámal.

"Příspěvky z regionů jsou pro zpravodajství České televize jedním z pilířů veřejné služby. Chceme je i nadále posilovat a rozvíjet. Věřím, že tento krok nám v našem úsilí pomůže," dodal.

Mluvčí ČT Michaela Fričová v tiskové zprávě vysvětlila, že změny jsou součástí zefektivňování  procesu výroby zpravodajství.

Televize v současnosti pracuje i na zavedení nového způsobu titulkování pro neslyšící osoby. Nedávno předvedla také nové logo, připomínající rozpůlenou obrazovku, které by měla používat od září tohoto roku. Logo připomíná tradiční podobu značky ČT.

Obrazovku s písmeny Č a T v padesátých letech minulého století vymyslel Roman Rogl, který v té době studoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou. Nové logo například nebude používat háček nad C a mnohem méně tak připomíná jedno z písmen abecedy.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Jaký TV program nabídne televize?

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy