ČSSD uhradila další Altnerův dluh, peníze dostal městský soud. Strana už poslala přes devět milionů

ČTK ČTK
11. 5. 2016 12:13
Dalších 240 tisíc korun poslala ČSSD věřiteli bývalého advokáta Zdeňka Altnera. Peníze ve středu strana poslala Městskému soudu v Praze. Celkově sociální demokraté věřitelům Altnera uhradili přes 9 milionů korun. Podle soudu má ČSSD Altnerovi zaplatit 338 milionů korun.
Zdeněk Altner.
Zdeněk Altner. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - ČSSD zaplatila další dluh bývalého advokáta Zdeňka Altnera, kterému má podle rozsudku pražského soudu uhradit téměř 338 milionů korun za služby v případu Lidového domu. Sociální demokraté zatím odmítají Altnerovi zaplatit a uspokojují věřitele svého bývalého právníka. Ve středu poslali 240 tisíc korun Městskému soudu v Praze, celkově tak již Altnerovým věřitelům uhradili 9,2 milionu korun.

ČSSD Altnerovi nechce peníze na jeho švýcarský účet poslat kvůli obavám, že by je v případě úspěchu v řízení o svém dovolání již nedostala zpět. V minulých týdnech plnila sociální demokracie ve prospěch Oborové zdravotní pojišťovny, České advokátní komory, několika finančních úřadů, Všeobecné zdravotní pojišťovny a Státního pozemkového úřadu.

Bývalý advokát Altner na konci března vyhrál letitý spor se sociální demokracií, kterou zastupoval ve sporu o Lidový dům. Soudy pravomocně přiznaly, že mu ČSSD musí zaplatit 18,5 milionu a smluvní pokutu, která za 5734 dní od podání žaloby do vynesení rozsudku činí 318 milionů. Altner již dal podnět k exekučnímu vymáhání pohledávky.

Když přestaneme respektovat vykonatelnost rozsudku, kde je potom ta hranice? Začneme soudním systémem pohrdat a skončí to anarchií, říká Aleš Rozehnal | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

Další zprávy