Fotoblog: Sobotka zůstává, partaj se bojí změny. Hlasovací stroj je dobře promazán

Fotoblog: Sobotka zůstává, partaj se bojí změny. Hlasovací stroj je dobře promazán
Pavilón v Brně, kam se sjeli čeští sociální demokraté.
Jiří Zimola přijel až z jihočeské Nové Bystřice. Rozvíří zahnívající rybník?
Schvaluje se program sjezdu.
Předseda Sobotka opustil sumit EU a nechal se zastupovat slovenským premiérem Ficem při debatě o evropské budoucnosti. Možná se měl nechat zastupovat spíš na sjezdu ČSSD.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
10. 3. 2017 17:47
Do Brna se sjeli přátelé, kteří by si nejspíš zrovna dali nejraději do zubů. ČSSD si volí půl roku před parlamentními volbami své vedení. Bohuslav Sobotka obhájil čtvrtý mandát. Prvním místopředsedou zvolili Milana Chovance. Zatím bez překvapení.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Návrh na spojení agentury CzechInvest, CzechTrade a CzechTourism projedná vláda, plán kritizuje Hospodářská komora

Sestěhování agentur CzechInvest, CzechTrade a CzechTourism v České republice i v zahraničí by mělo v následujících třech letech přinést úsporu 138 milionů korun. Novinářům to před pondělním zasedáním vlády řekl ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO).

Kabinet v pondělí projedná přestěhování agentur CzechTrade a CzechTourism do státní budovy ve Štěpánské ulici v Praze, kde sídlí agentura CzechInvest. 

V neděli plánované sloučení ostře zkritizovala Hospodářská komora. "Projekt synergie, tedy sloučení státních agentur CzechTrade, CzechInvest a CzechTourism, kterým se v pondělí zabývá vláda, bude místo revoluční změny podpory podnikání a exportu pouhým sestěhováním těchto subjektů bez zásadních změn a důkladného auditu jejich fungování," uvedla komora v tiskové zprávě.

Vládní materiál podle Hospodářské komory například vůbec neřeší roztříštěné řízení podpory zahraničního obchodu tuzemských firem v zahraničí. Havlíček výtky odmítl, vyjádření komory má za velmi překvapivé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy