ČSSD mě chtěla mít v České poště i Lesích ČR. Nesmyslné stíhání to zhatilo, říká obviněný podnikatel

Radek Nohl Radek Nohl
20. 3. 2016 19:40
Podnikatel Jaroslav Králík je na Olomoucku označován za muže, který dokáže zařídit téměř vše. Od konce ledna musí ale tento místopředseda prostějovské sociální demokracie řešit nový problém - obvinění z trestného činu. Již loni v létě mu přitom kriminalisté zmrazili na účtu bezmála jeden milion korun. Odposlechy v kauze Vidkun zaznamenaly, jak přední olomoucký policista Karel Kadlec dává svému tehdejšímu podřízenému pokyn, aby Králíka "za každou cenu" stíhal. Králíka nakonec obvinili vyšetřovatelé ze Šumperku. "Ztratil jsem nějaké nasmlouvané věci. Celkem se daří mě poškozovat," říká v rozhovoru pro deník Aktuálně.cz.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: René Volfík/FOTOREPO

Aktuálně.cz: Z jakého trestného činu jste byl obviněn?

Králík: Nebudu to specifikovat. Probíhají v současné době úkony a já věřím, že až to bude celé, tak se to zveřejní.

Proč je podle vás to obvinění nesmyslné?

Jsou porušeny veškeré zásady trestního stíhání, kdy důkazy svědčící v můj prospěch nejsou vůbec použity a jsou používány pouze důkazy, které mají sloužit v neprospěch dané osoby.

Podal jste si proti obvinění stížnost?

Samozřejmě. Všechno bylo odmítnuto.

Peníze, které vám byly zablokovány, máte stále zajištěny?

Ano. Nikoho nenutí konat rychle, jak mu zákon ukládá.

Jste obviněn sám, nebo je v tomto případě ještě někdo další?

Aby mohla být konstrukce reálná, tak byla obviněna ještě další osoba.

Očekáváte tedy, že se případ ještě potáhne?

Já si myslím, že se to potáhne ještě hodně dlouho, aby mě eliminovali v rámci politiky. Tedy minimálně do krajských voleb. A poté, aby mě eliminovali od nominačních voleb do Poslanecké sněmovny. Ten cíl je jasně daný.

Vy jste na kandidátce pro krajské volby?

Nejsem, ale byl jsem za ČSSD nominován do dozorčích orgánů Lesů ČR a České pošty. Kvůli tomu předpokladu, že mám být trestně stíhán, mi to bylo s těmito výhradami znemožněno. Začínají se mi vyhýbat komerční subjekty, aby se náhodou nedostaly do problémů. Ztratil jsem nějaké nasmlouvané věci. Celkem se daří mě poškozovat.

Co za tím podle vás je?

Co si myslím já, jsou jen spekulace. Počkám si na další vývoj.

Jaká škoda vám byla způsobena?

Je to několik milionů korun.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Ekonomika EU i eurozóny vzrostla nejrychleji od roku 1995

Ekonomika Evropské unie se ve třetím čtvrtletí částečně zotavila z koronavirového propadu, hrubý domácí produkt (HDP) se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 12,1 procenta. V prvním rychlém odhadu to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat. Podobně v zemích eurozóny ekonomika vzrostla o 12,7 procenta. Je to nejvýraznější vzestup od roku 1995, kdy se tento údaj začal sledovat.

Ve druhém čtvrtletí se ekonomika EU propadla kvůli koronaviru o 11,4 procenta. V eurozóně se HDP snížil o 11,8 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy