ČSSD mě chtěla mít v České poště i Lesích ČR. Nesmyslné stíhání to zhatilo, říká obviněný podnikatel

Radek Nohl Radek Nohl
20. 3. 2016 19:40
Podnikatel Jaroslav Králík je na Olomoucku označován za muže, který dokáže zařídit téměř vše. Od konce ledna musí ale tento místopředseda prostějovské sociální demokracie řešit nový problém - obvinění z trestného činu. Již loni v létě mu přitom kriminalisté zmrazili na účtu bezmála jeden milion korun. Odposlechy v kauze Vidkun zaznamenaly, jak přední olomoucký policista Karel Kadlec dává svému tehdejšímu podřízenému pokyn, aby Králíka "za každou cenu" stíhal. Králíka nakonec obvinili vyšetřovatelé ze Šumperku. "Ztratil jsem nějaké nasmlouvané věci. Celkem se daří mě poškozovat," říká v rozhovoru pro deník Aktuálně.cz.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: René Volfík/FOTOREPO

Aktuálně.cz: Z jakého trestného činu jste byl obviněn?

Králík: Nebudu to specifikovat. Probíhají v současné době úkony a já věřím, že až to bude celé, tak se to zveřejní.

Proč je podle vás to obvinění nesmyslné?

Jsou porušeny veškeré zásady trestního stíhání, kdy důkazy svědčící v můj prospěch nejsou vůbec použity a jsou používány pouze důkazy, které mají sloužit v neprospěch dané osoby.

Podal jste si proti obvinění stížnost?

Samozřejmě. Všechno bylo odmítnuto.

Peníze, které vám byly zablokovány, máte stále zajištěny?

Ano. Nikoho nenutí konat rychle, jak mu zákon ukládá.

Jste obviněn sám, nebo je v tomto případě ještě někdo další?

Aby mohla být konstrukce reálná, tak byla obviněna ještě další osoba.

Očekáváte tedy, že se případ ještě potáhne?

Já si myslím, že se to potáhne ještě hodně dlouho, aby mě eliminovali v rámci politiky. Tedy minimálně do krajských voleb. A poté, aby mě eliminovali od nominačních voleb do Poslanecké sněmovny. Ten cíl je jasně daný.

Vy jste na kandidátce pro krajské volby?

Nejsem, ale byl jsem za ČSSD nominován do dozorčích orgánů Lesů ČR a České pošty. Kvůli tomu předpokladu, že mám být trestně stíhán, mi to bylo s těmito výhradami znemožněno. Začínají se mi vyhýbat komerční subjekty, aby se náhodou nedostaly do problémů. Ztratil jsem nějaké nasmlouvané věci. Celkem se daří mě poškozovat.

Co za tím podle vás je?

Co si myslím já, jsou jen spekulace. Počkám si na další vývoj.

Jaká škoda vám byla způsobena?

Je to několik milionů korun.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Trump neudělí milost Bannonovi ani svému právníkovi, na seznamu je Lil Wayne

Na seznamu milostí, které hodlá udělit americký prezident Donald Trump před koncem svého mandátu, nejsou jména bývalého starosty New Yorku a prezidentova osobního právníka Rudyho Giulianiho ani bývalého poradce Steva Bannona. S odvoláním na své zdroje to dnes napsala agentura Reuters. Podle ní se milosti dočká rapper Lil Wayne. Před koncem mandátu se Trump chystá podle dřívějších informací amerických médií omilostnit přes 100 lidí.

Zpěvák Lil Wayne čelí obvinění z nepovoleného ozbrojování poté, co policie našla v prosinci roku 2019 v jeho zavazadlech nabitou pozlacenou pistoli. Rapperovi bylo držení zbraní zakázáno kvůli záznamům v trestním rejstříku. Rapper se k porušení zákona přiznal a hrozí mu až deset let vězení.

Zpěvák Lil Wayne několikrát v uplynulém roce Trumpa podpořil. Na twitteru zveřejnil fotografii, na které pózuje s prezidentem, a kladně se vyjádřil i o některých reformách, které Trumpova administrativa připravovala.

Podle zdrojů agentury Reuters Trump neudělí milosti ani zakladateli portálu WikiLeaks Julianovi Assangeovi. Trump poradci údajně také odradili od toho, aby "preventivně" zastavil trestní stíhání proti sobě a členům své rodiny. Milosti by se naopak měl dočkat bývalý předseda zákonodárného sboru státu New York Sheldon Silver, který byl odsouzen v roce 2015 na dvanáct let vězení za úplatkářství.

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

Trump má nejmenší podporu ze všech amerických prezidentů, věří mu jen 34 procent Američanů

Počínání amerického prezidenta Donalda Trumpa schvaluje na konci jeho prezidentského mandátu 34 procent Američanů. Informovala o tom agentura AFP s odkazem na průzkum společnosti Gallup. Podle ní je Trump jediným americkým prezidentem, s nímž nikdy nesouhlasilo alespoň 50 procent dotazovaných. Hodnocení prezidenta je diametrálně odlišné mezi voliči Republikánské a Demokratické strany.

Souhlas s Trumpovou politikou se od voleb výrazně snížil. V posledním průzkumu před volbami souhlasilo s prezidentovým chováním 46 procent lidí. Průzkum společnosti Gallup se uskutečnil od 4. do 15. ledna, je tedy velice pravděpodobné, že z části zachytil ohlas obsazení Kapitolu Trumpovými příznivci ze 6. ledna.

Podle Gallupu k propadu podpory přispěly také neochota přiznat porážku, vývoj epidemie covidu-19 či druhý impeachment.

Agentura také uvádí, že Trump je jediným prezidentem od roku 1938, kterému se nikdy nepodařilo získat 50 procent a více respondentů s pozitivním míněním. Nejblíže tomu Trump byl na začátku loňského roku, kdy jeho počínání schvalovalo 49 procent respondentů.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Na dálnici D1 havaroval kamion, vozovka byla kvůli vysypaným plechům neprůjezdná

Na dálnici D1 u Ostravy havaroval v noci na úterý kamion, na dálnici se vysypaly balíky plechu. Směr na Prahu byl několik hodin neprůjezdný, náklad bylo potřeba přeložit. Dálnice byla znovu otevřena před 06:00, informovalo Národní dopravní informační centrum.

Nehoda se stala kolem 02:00 na 345. kilometru D1. Kamion narazil do svodidel. Podle policejního webu byly vysypané balíky s plechem asi šest metrů dlouhé.

Řidiči z D1 sjížděli na 349. kilometru u Klimkovic, zpátky se vraceli na 342. kilometru u Bravantic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy