ČSSD koupila Altnerův dluh a vede proti němu exekuci. Je to výsměch zákonům, říká bývalý právník

25. 6. 2016 16:08
Před několika dny sociální demokraté koupili pětimilionový dluh Zdeňka Altnera a vedou proti němu exekuci. Podle bývalého právníka Altnera tak ČSSD ve sporu postupuje mimořádně podlým způsobem a vysmívá se českému právu. Podle něj je absurdní, aby dlužník, který dluží 338 milionů, exekuoval věřitele pro pět milionů. S Altnerem se sociální demokraté soudí o odměnu za zastupování ve sporu o Lidový dům už několik let. Městský soud v Praze dal letos v březnu Altnerovi za pravdu a přikázal ČSSD zaplatit téměř 338 milionů korun.
Zdeněk Altner.
Zdeněk Altner. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Sociální demokraté postupují ve sporu s advokátem Zdeňkem Altnerem o zaplacení téměř 338 milionů korun za právní služby v případu Lidového domu mimořádně podlým způsobem a vysmívají se právu, když kupují účelově vykonstruované pohledávky, sdělil Zdeněk Altner. Reagoval tak na informaci, že ČSSD koupila před několika dny jeho pětimilionový dluh a vede proti němu exekuci.

Podle mediálního zástupce právníků strany Jiřího Chvojky se tím ČSSD dostane vůči Altnerovi do výhodnější pozice. 

"Postup ČSSD prokazuje, že je to ČSSD, která činí 16 let obstrukce a zneužívá práva a je absurdní, aby dlužník, který dluží 338 milionů, exekuoval věřitele pro pět milionů," uvedl advokát.

Tak podlý postup by si podle něj ČSSD těžko mohla dovolit, pokud by neměla najisto postaveno, jaké bude rozhodnutí Nejvyššího soudu o dovolání ČSSD. "Toto jasně prokazuje úctu ČSSD k právu a její výsměch spravedlnosti v této zemi," dodal Altner.

Altnerem se sociální demokraté soudí o odměnu za zastupování ve sporu o Lidový dům už několik let. Městský soud v Praze dal letos v březnu Altnerovi za pravdu a přikázal ČSSD zaplatit téměř 338 milionů korun. Nejvyšší soud ale před pár dny výkon rozhodnutí pozastavil.

Poté se přihlásilo hned 18 věřitelů, kterým Altner dlužil peníze. Po sociální demokracii chtěli, aby při výplatě peněz nejprve uhradila dluhy. Strana zaplatila dvanácti z nich zhruba deset milionů korun. Pak ale Nejvyšší soud vyhověl námitkám ČSSD a začátkem června odložil vykonatelnost původního rozhodnutí. Strana proto s úhradou dalších dluhů přestala.

Zmíněná pětimilionová pohledávka, kterou koupila od právníka Jana Vondráčka, je tak zatím poslední, kterou se strana rozhodla řešit.

 

Právě se děje

Další zprávy