ČSSD chce vyšetřovací komisí oživit kauzu Čunek

Domácí Domácí
11. 3. 2009 13:33
Poslanci mají prověřit i kauzu Adama Bašného či Marie Benešové
Lubomír Zaorálek
Lubomír Zaorálek | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Sociální demokraté chtějí oživit kauzu lidoveckého předsedy a exministra Jiřího Čunka. Oznámili, že navrhnou zřízení zvláštní sněmovní vyšetřovací komise.

"Špatně pohřbená kauza Jiřího Čunka stále vylézá z hrobu," prohlásil před novináři místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek. Podle něj však nejde o jediný pochybný případ.

Zmínil nedávno odvolaného státního zástupce Adama Bašného, který kritizoval své kolegy či soudce Vojtěcha Cepla mladšího. Ten rozhodl, že Marie Benešová měla právo hovořit o justiční mafii, Vrchní soud v Praze ale minulý týden vrátil případ k novému projednání.

Pražský krajský soud se totiž měl dopustit řady procesních pochybení. Odvolací soud navíc rozhodl, že kauzu justiční mafie musí projednat jiný soudce než Cepl.

Pokud návrh socialistů projde, měla by komise podle Zaorálka prozkoumat, zda je Česko právním státem, nebo ho řídí justiční mafie.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Pekhartův gól rozhodl o výhře fotbalistů Legie v Poznani

Český útočník Tomáš Pekhart skóroval v prvním kole polské ligy po koronavirové pauze a zařídil fotbalistům Legie Varšava výhru 1:0 v Poznani. Vedoucí celek tabulky díky jeho gólu ze 17. minuty udržel osmibodový náskok před gliwickými obhájci titulu.

Bývalý reprezentant Pekhart se v Ekstraklase trefil po únorovém přestupu z Las Palmas podruhé. Čtyři dny po 31. narozeninách snadno doklepl do opuštěné branky míč, který se k němu snesl po nedorozumění domácího gólmana se spoluhráči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy