ČS má o svátcích problémy s internetovým bankovnictvím

Adam Junek
3. 4. 2010 12:40
Trable s přihlášením nejsou plošné, týkají se jen části klientů
Foto: Česká spořitelna

Praha - Zkontrolovat si stav účtu, nebo zadat příkaz k převodu peněz o velikonočním víkendu se nemusí klientům České spořitelny zdařit. Jak zjistil deník Aktuálně.cz, má největší retailová banka v zemi potíže s internetovým bankovnictvím.

"Vyskytly se technické problémy u některých našich externích providerů internetových služeb," potvrdila deníku Aktuálně.cz mluvčí banky Kristýna Havligerová s tím, že odmítla uvést, o které společnosti jde.

"Na help-lince ČS tvrdí, že za to může poskytovatel ADSL linky O2. Na help lince O2 tvrdí, že stránky ČS nefungují i jiným poskytovatelům, ale některým ano. Ale že problém u O2 to není," napsala deníku Aktuálně.cz čtenářka, která na problém upozornila.

"Jde o drobnou závadu, na jejímž odstranění pracujeme," dodala Havligerová s tím, že nejde o plošný problém, ale pouze o lokální výpadky.

Klientům, kteří mají potíže s připojením ke vému účtu, pak mluvčí radí, aby to zkusili později. "Podle dosavadních zkušeností s tímto problémem se ukazuje, že když to zkusí třeba za hodinu, podaří se jim připojit.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Babiš se má podle soudu omluvit za své výroky senátorovi Wagenknechtovi

Premiér Andrej Babiš (ANO) se má omluvit senátorovi Lukáši Wagenknechtovi (za Piráty) za výroky, že je psychopat, udavač a připravil ČR o 800 milionů korun, rozhodl v pátek Okresní soud Praha-západ. Wagenknecht, který byl náměstkem, když Babiš vedl ministerstvo financí, to uvedl na twitteru. Premiér si za svými výroky stojí a plánuje se odvolat, sdělil ČTK v textové zprávě.

Soud vyhověl žalobě na ochranu osobnosti, Babiš je povinen písemnou omluvu zaslat do tří dnů poté, co rozsudek nabude právní moci, uvedl Wagenknecht. Jeho asistentka Karolína Žďárská řekla ČTK, že písemné vyhotovení rozsudku by mělo být k dispozici do dvou týdnů. "Zatím nemáme písemné vyhotovení, takže neznáme argumenty soudu, ale za svými výroky si stojím, budu se odvolávat," reagoval Babiš.

Wagenknecht byl prvním náměstkem ministra financí od února 2014 do června 2015, kdy ho Babiš odvolal podle pozdějšího Wagenknechtova vyjádření bez udání důvodu. Wagenknecht se před tím dostal do sporu s tehdejší ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou (za ANO), když jeho auditorský tým našel chyby v tendru na monitorovací systém evropských fondů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy