Průzkum: Předsudky vůči Romům mají i učitelé a zdravotníci, vůči Židům jsou netolerantní mladí

Martina Heroldová Martina Heroldová
7. 2. 2018 14:55
Podle průzkumu Ústavu pro studium totalitních režimů, který se zaměřoval na předsudky Čechů vůči Romům a Židům, se nezvyšuje míra tolerance s věkem ani dosaženým vzděláním. Vůči Romům nejsou dostatečně tolerantní ani profese jako zdravotníci či učitelé. Podívejte s v přehledné grafice, jak průzkum dopadl.
Foto: Průzkum Ústavu pro studium totalitních režimů

Průzkum ukázal, že zatímco lidé nad 30 let nemají s židovskou komunitou výrazný problém, nejvíce nenávistných postojů vůči nim chová mladá generace mezi 15 a 29 lety. Přestože již prošla vzděláváním v době, kdy jeho součástí byly programy na podporu tolerance, nemělo to na ni žádný výrazný vliv.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Makedonská pohraniční stráž našla opuštěný kamion se 47 migranty

Hlídka pohraniční stráže Severní Makedonie objevila v blízkosti hranic s Bulharskem a Řeckem opuštěný kamion, v němž bylo pět desítek ilegálně cestujících migrantů.

Kamion, jehož řidič utekl, hlídka objevila v pátek pozdě večer. V nákladním prostoru tohoto vozidla se schovávalo 47 migrantů pocházejících z Afghánistánu, Pákistánu a Iráku, informovala policie.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Hokejový útočník Frk podepsal novou smlouvu s Los Angeles

Hokejový útočník Martin Frk podepsal novou dvouletou smlouvu s Los Angeles. Šestadvacetiletý hráč by si v příštích dvou letech měl v NHL vydělat celkem 1,45 milionu dolarů. Kings o tom informovali na svém oficiálním webu.

Odchovanec Karlových Varů zamířil do Los Angeles před sezonou, v předešlých letech působil v kanadsko-americké soutěži v organizaci Detroitu. Za Kings Frk zatím odehrál osm zápasů, vstřelil pět branek a přidal asistenci. Většinu sezony působil na farmě v týmu Ontario Reign v nižší AHL.

Frk působí v zámoří od roku 2010, po třech letech v juniorské soutěži QMJHL se snažil prosadit do kádru Detroitu, což se mu stabilně podařilo jen v sezoně 2017/18, kdy za Red Wings odehrál 68 utkání s bilancí jedenácti branek a čtrnácti asistencí. Většinu času strávil útočník s vyhlášenou tvrdou střelou na farmách v AHL a ECHL. Celkem zatím v NHL nastoupil k 108 utkáním (17+20).

Loni se rodák z Pelhřimova domluvil na smlouvě s Los Angeles, která mu v případě pobytu v NHL zajišťovala plat 700.000 dolarů. Podle nového kontraktu si mírně polepší, podle webu capfriendly.com má ale garantovaný stejný plat v NHL i AHL.

Další zprávy