Průzkum: Předsudky vůči Romům mají i učitelé a zdravotníci, vůči Židům jsou netolerantní mladí

Martina Heroldová
7. 2. 2018 14:55
Podle průzkumu Ústavu pro studium totalitních režimů, který se zaměřoval na předsudky Čechů vůči Romům a Židům, se nezvyšuje míra tolerance s věkem ani dosaženým vzděláním. Vůči Romům nejsou dostatečně tolerantní ani profese jako zdravotníci či učitelé. Podívejte s v přehledné grafice, jak průzkum dopadl.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
Foto: Průzkum Ústavu pro studium totalitních režimů

Průzkum ukázal, že zatímco lidé nad 30 let nemají s židovskou komunitou výrazný problém, nejvíce nenávistných postojů vůči nim chová mladá generace mezi 15 a 29 lety. Přestože již prošla vzděláváním v době, kdy jeho součástí byly programy na podporu tolerance, nemělo to na ni žádný výrazný vliv.

 

Právě se děje

před 12 minutami

V depu v Praze vykolejila při posunu lokomotiva, část příměstských vlaků stojí

V železničním depu v Praze Vršovicích v úterý ráno vykolejila při posunu lokomotiva. Nehoda zastavila provoz příměstských vlaků mezi hlavním nádražím a Braníkem. Obnovení provozu České dráhy předpokládají v poledne, vyplývá z jejich webu. Co bylo příčinou vykolejení stroje, se vyšetřuje. "Následně bude nakolejení speciální technikou a oprava kolejiště," uvedly dráhy.

před 41 minutami

Putin Saúdské Arábii nabídl systém protiraketové obrany S-400

Rusko je po útoku na saúdskoarabská ropná zařízení připraveno Rijádu pomoci a prodat mu systém protiraketové obrany S-400. Řekl to ruský prezident Vladimir Putin po pondělních rozhovorech o Sýrii s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem a íránským prezidentem Hasanem Rúháním v Ankaře. Informovala o tom agentura Reuters. 

Další zprávy