Průzkum: Předsudky vůči Romům mají i učitelé a zdravotníci, vůči Židům jsou netolerantní mladí

Martina Heroldová Martina Heroldová
7. 2. 2018 14:55
Podle průzkumu Ústavu pro studium totalitních režimů, který se zaměřoval na předsudky Čechů vůči Romům a Židům, se nezvyšuje míra tolerance s věkem ani dosaženým vzděláním. Vůči Romům nejsou dostatečně tolerantní ani profese jako zdravotníci či učitelé. Podívejte s v přehledné grafice, jak průzkum dopadl.
Foto: Průzkum Ústavu pro studium totalitních režimů

Průzkum ukázal, že zatímco lidé nad 30 let nemají s židovskou komunitou výrazný problém, nejvíce nenávistných postojů vůči nim chová mladá generace mezi 15 a 29 lety. Přestože již prošla vzděláváním v době, kdy jeho součástí byly programy na podporu tolerance, nemělo to na ni žádný výrazný vliv.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Americká sonda úspěšně přistála na planetce Bennu

Sonda OSIRIS-REx amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) úspěšně přistála na planetce Bennu, kde se pokusila odebrat vzorky horniny. Zda byl odběr úspěšný, se uvidí až v následujících dnech, uvedla dnes agentura AP.

"Nemůžu uvěřit, že jsme to doopravdy dokázali," řekl po přistání sondy jeden ze členů týmu NASA, profesor Dante Lauretta z Arizonské univerzity. "Sonda udělala všechno, co měla."

Poté, co OSIRIS-REx poslala na Zemi potvrzení o kontaktu s asteroidem vzdáleném více než 322 milionů kilometrů, propuklo v sále nadšení. Může však trvat až týden, než bude jasné, zda a případně kolik horniny se podařilo sondě odebrat a jestli bude potřeba další pokus.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump předčasně ukončil rozhovor, moderátorce slíbil odvetu

Kvůli nespokojenosti s moderátorkou ukončil americký prezident Donald Trump v úterý večer (místního času) předčasně rozhovor v televizi CBS. Následně pohrozil jeho předčasným zveřejněním a novinářce oblíbeného pořadu slíbil odvetu.

Trump dva týdny před prezidentskými volbami na twitteru kritizoval rozhovor s moderátorkou Lesley Stahlovou jako "podvod" a "předpojatost". Interview má CBS odvysílat tuto neděli v rámci předvolebního speciálu pořadu "60 Minutes" (60 Minut) o republikánu Trumpovi a jeho demokratickém vyzyvateli Joe Bidenovi.

Podle zdroje deníku byla důvodem ukončení rozhovoru Trumpova spokojenost s otázkami moderátorky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy