Co Praze ještě chybí? Dokončení obou okruhů, metro D i tramvajové tratě. Podívejte se

Marek Pokorný Marek Pokorný
20. 9. 2015 20:41
Podívejte se do přehledné infografiky na stavby, které Praha potřebuje a měla by je začít stavět poté, co se čtyřletým zpožděním zprovoznila tunel Blanka.
V Holešovičkách 
Už tak přetížená ulice dostane ještě naloženo.
V Holešovičkách Už tak přetížená ulice dostane ještě naloženo. | Foto: Ludvík Hradilek

Dokončení městského okruhu (17 miliard korun, 8,9 km )

Dva dohromady devítikilometrové úseky, původně naplánované od ústí tunelu Blanka v Holešovičkách přes Balabenku až po Jižní spojku ve Strašnicích. Jejich nejdražší součástí měl být tunel pod Bulovkou a počítal například s 31 mosty. Město však již před časem oznámilo, že je příliš drahý. Jako variantu nyní zvažuje vést okruh přes Průmyslovou. 

Praha 8 kvůli tomu požaduje zahloubit ulici V Holešovičkách (na snímku) – jen to samotné by ovšem podle odhadů vyšlo na 5,7 miliardy korun.

Podle Vratislava Fillera ze sdružení Auto-mat by nejlepší řešení bylo rozdělit zde okruh na dvě stopy – jedna by vedla současnou Povltavskou, druhá přes Prosek a Průmyslovou. V obou případech by to znamenalo rozšíření současných komunikací. "Rozhodně by to nebylo tak drahé a Holešovičky by to nezatížilo," říká Filler.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy