Členství se neslučuje s mým přesvědčením, napsal místopředseda Trikolóry a rezignoval

Martina Heroldová Martina Heroldová
14. 2. 2020 16:04
Z hnutí Trikolóra odchází jeden z jeho čtyř nejvýše postavených členů. Dosavadní místopředseda strany Norbert Hlaváček ve čtvrtek na svou funkci rezignoval a rozhodl se stranu opustit. Podle středočeského koordinátora hnutí nebyl Hlaváček spokojen se svým umístěním na kandidátce do krajských voleb.
Norbert Hlaváček, starosta Jenštejna a člen hnutí Trikolora.
Norbert Hlaváček, starosta Jenštejna a člen hnutí Trikolora. | Foto: 3kolora.cz

"Dnes po druhé hodině odpolední jsem předal panu předsedovi rezignaci na post místopředsedy Trikolóra - hnutí občanů a zároveň ukončení mého členství v tomto hnutí," napsal ve čtvrtek Hlaváček na svůj Facebook. Členem strany byl necelých pět měsíců, místopředsedou byl zvolen loni na podzim.

"Věc se má tak, že jsem v posledních cca dvou měsících měl čas získat větší odstup i čas přemýšlet a sledovat dění v hnutí s větším nadhledem a dospěl jsem k rozhodnutí, že se mé další členství neslučuje s mým životním přesvědčením a nepomohlo by nijak ani hnutí," uvedl k důvodům svého odchodu.

"Neumím lhát sám sobě a nechci lhát veřejnosti, abych předstíral něco, co tak už není. To dělat nechci, nebudu a nikdy jsem to nedělal," řekl serveru iRozhlas.cz, blíže své důvody odchodu komentovat nechtěl.

Starosta Jenštejna měl hnutí reprezentovat v následujících krajských volbách, podle svých slov však nebyl schopen akceptovat podmínky kandidatury. "Chtěl jsem své schopnosti a zkušenosti více než pěti let starostování středočeskému Jenštejnu využít i na krajské úrovni. Nedohodli jsme se však na podmínkách, které bych mohl akceptovat," napsal. 

Podle některých členů hnutí nebyl Hlaváček spokojen se svým umístěním na kandidátce. "Dávali jsme dohromady kandidátku, kde bylo prvních patnáct míst voleno v tajném hlasování, a tam se tak úplně neumístil, byl myslím na desátém místě, takže to byl možná jeden z důvodů, proč rezignoval," řekl serveru Deník N středočeský koordinátor Trikolóry Antonín Fryč. Jeho rozhodnutí považuje za unáhlené. 

"Nadále zůstávám pravicovým a konzervativním člověkem, kterým jsem byl doposud, nadále trvá můj zájem o krajskou politiku a nevylučuji, že se o hlasy voličů budu ještě někdy ucházet," dodal Hlaváček a popřál hnutí hodně štěstí ve volbách.

Na webu Trikolóry již Hlaváček zmizel ze čtveřice předsednictva, nicméně mezi členy je stále uveden. Předseda hnutí Václav Klaus ml. řekl serveru iRozhlas.cz, že nový místopředseda bude zvolen na dalším zasedání. 

 

Právě se děje

před 58 minutami

Španělská policie odhalila nelegální továrnu na cigarety, zabavila přes tři miliony cigaret

Policie na jihu Španělska odhalila tajnou podzemní továrnu na výrobu cigaret. Informuje o tom agentura AP. Podle policie jde o první odhalení takovéto továrny v Evropské unii.

Továrna se nacházela čtyři metry pod koňskými stájemi ve španělské provincii Málaga. Byla vybavena obytnými prostory a postelemi pro pracovníky. Vchod zakrýval dopravní kontejner.

Ze zpráv španělské policie a evropského policejního úřadu Europol vyplývá, že v důsledku odhalení továrny bylo zadrženo 20 osob z Británie, Ukrajiny a Litvy.

Podle Europolu byli dělníci nuceni pracovat v mimořádně nebezpečných podmínkách a nesměli bez svolení továrnu opustit. Továrna vyráběla 3500 cigaret za hodinu.

Policie při zásahu proti továrně zabavila přes tři miliony cigaret, velké množství hašiše a marihuany a tři zbraně, napsala agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Zdroj: ČTK
Další zprávy