reklama
 
 

Cizinecká policie odhalila vůz se čtyřmi Iráčany. Řidiče soud vyhostil, migranti skončí na Slovensku

9. 7. 2018 16:19
Cizinec byl břeclavským soudem odsouzen k půlroční podmínce a dále mu byl uložen trest vyhoštění z území ČR na dva roky.

Brno - Cizinecká policie na bývalém hraničním přechodu Lanžhot na Břeclavsku odhalila vůz převážející čtyři Iráčany. Řídil ho Bulhar, soud ho už vyhostil. Informoval o tom mluvčí Bohumil Malášek.

Podle policie měl být pro cestující v osobním vozu Mercedes možná výhodou zvýšený provoz v období dovolených, vůz s bulharskou poznávací značkou byl ale cizinecké policii podezřelý už při svém příjezdu.

"Řidič se prokázal platnými doklady své země. Zbývající čtveřice cestujících pak shodně tvrdila, že žádný platný cestovní či jiný doklad, který by je opravňoval k pobytu na území České republiky, nemá. Hlídce uvedli, že jsou státními příslušníky Iráku," uvedl Malášek.

Podle policie tedy bylo jasné, že dotyční vstupují na území České republiky neoprávněně a také by na něm neoprávněně pobývali. Policisté proto celou posádku vozu zadrželi.

"Po provedených úkonech v trestním řízení sdělili padesátiletému Bulharovi, který vozidlo řídil, podezření z trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. Následně pak byl cizinec břeclavským soudem odsouzen k půlroční podmínce a dále mu byl uložen trest vyhoštění z území ČR na dva roky," uvedl mluvčí.

Iráčané skončili na Slovensku

Čtveřice Iráčanů byla po provedeném správním řízení, v rámci readmisní dohody, vrácena do země, z níž přijela, tedy na Slovensko.

Policisté z odboru cizinecké policie nekontrolují jen bývalé hraniční přechody. Hlídkují například i v terénu na státních hranicích. Využívají k tomu i terénních automobilů či čtyřkolky.

Ze vzduchu pak situaci mohou monitorovat dronem. Často také využívají i přístroj, který dokáže zvenčí zachytit tlukot srdce. Tedy ilegálně převážené osoby v nákladovém prostoru kamionu.

autor: ČTK | 9. 7. 2018 16:19

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama