reklama
 
 

Video: Cizinci se samopalem prchali v kradeném autě. Zastavily je až výstřely policie

22. 3. 2019 11:00
Zběsilou jízdu cizince v Brně ukončila až policejní střelba. Řidič najel do protisměru na dálnici D2. | Video: Policie České republiky |  03:16
Pětice cizinců ve voze s rakouskou registrační značkou ujížděla tento týden v Brně policii, honičku ukončily až policejní výstřely. Ujíždějící auto prorazilo i policejní zátaras. Ve voze měli muži zbraně včetně samopalu. Policie případ vyšetřuje, státní zástupce podal u všech pěti cizinců návrh na vazbu.

Cizinci policii ujížděli v úterý v noci. "Hlídka cizinecké policie projížděla ulicí Křenovou, když ji zaujalo vozidlo s tmavými skly a rakouskou registrační značkou. Když vozidlo kolegové vylustrovali, zjistili, že po vozidle se pátrá v celém schengenském prostoru," uvedla mluvčí Petra Hrůzová.

Před policisty jel vůz značky Volkswagen, registrační značka ale podle záznamů patřila na Mercedes. Policie se auto snažila zastavit, ale řidič nereagoval. "Řítil se centrem města agresivní a rychlou jízdou, do pronásledování se musely zapojit další hlídky. Na ulici Rooseveltova porazil dopravní značky, kdy museli i lidé na chodníku uskakovat a nakonec prorazil i zátaras z policejních aut," uvedla mluvčí.

Řidič se pak dál snažil setřást policejní hlídky, směřoval na dálnici. Ujížděl přes Zvonařku na Hněvkovského, kde je dopravní omezení, prorážel dopravní značení, najel do protisměru na dálnici D2, kde v protisměru pokračoval na přivaděč. Auto až těsně před vjezdem na D1 zastavily výstřely ze služební zbraně.

"Po cestě posádka vozidla z auta vyhodila samopal zabalený v ručníku. Při kontrole vozidla byly nalezeny další zbraně, několik nábojů a zásobníků, pytle s neznámou zelenou sušinou a další registrační značky," uvedla mluvčí.

Ve voze bylo pět cizinců, řidič měl pozitivní test na zjišťování omamných a psychotropních látek. Pokračuje vyšetřování případu, státní zástupce podal u všech pěti cizinců návrh na vazbu, uvedla mluvčí.

autor: ČTK | 22. 3. 2019 11:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama