Citujte naše Haló noviny, žádají komunisté ČT

Markéta Chaloupská
30. 10. 2009 10:47
Strana také označila některé moderátory veřejnoprávní televize za "mladé moderátorské borce" či "mistry světa"
Foto: Česká televize

Praha - Komunisté se pustili do otevřeného boje s Českou televizí.

Nejenže některé moderátory veřejnoprávní stanice označili za "mladé moderátorské borce" či "mistry světa", ale také chtějí, aby televize partaj jmenovala mezi demokratickými stranami a citovala Haló noviny v ranním monitoringu tisku.

Výhrady k vysílání sepsal v otevřeném dopise místopředseda KSČM Leo Luzar.

Poslal ho nejen Radě ČT, což by nebylo zase tak neobvyklé - takovýchto stížností dostává Rada od komunistů celou řadu, ale zároveň ho zveřejnil i v Haló novinách a na webu KSČM.

Slečna s milým úsměvem

Místopředseda přitom nešetří ostrou kritikou. Tvrdě se opřel například do způsobu informování o schůzce stran u premiéra Jana Fischera. Nelíbí se mu, že moderátoři mluví o setkání demokratických stran u Fischera.

"Jak to v praxi vypadá? Načesaná slečna s milým úsměvem čte z čtecího zařízení (a kde by taky bez něj byla): 'Demokratické parlamentní politické strany se sešly na schůzce u premiéra Fischera', nebo 'právě probíhá tisková konference demokratických politických stran´, či 'na schůzku k prezidentovi byli pozváni zástupci demokratických parlamentních politických stran'. A jaké jsou tedy v českém parlamentu ty nedemokratické politické strany?" píše Luzar v dopise.

Spící kníže a oranžovo-zelená Zubová

A v souvislosti s kritikou ČT se opřel i do některých politiků.

"Z ČT se tak veřejností šíří dojem, že ti správní jediní a nejlepší 'demokratičtí' jsou Kalousek, ospale vzhlížející kníže a spol. s nevídanou mediální podporou z ČT, či skomírající zelení s Liškou nebo jediná správná 'trochu do oranžova zelená' Zubová, nechápavě postávající za premiérem Fischerem na tiskovce k budoucnosti jeho vlády - se svým mandátem nula," míní Luzar.

K tomu všemu se mu také nelíbí, že v ranním Studiu 6 necitují v přehledu tisku Haló noviny. "Proč je zcela pomíjen a izolován deník, který má stejnou celostátní působnost jako jeho konkurence?" ptá se radních Luzar.

Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

"Mohli byste jednou, prosím, vstát nad ránem a podívat se na tento pořad? Zajímá mě vskutku, jak jsou ony deníky a citace z nich vybírány, zda jde o osobní výběr redaktora či o materiál zpracovaný v zákulisí velínu, s doporučením toho či onoho. Prezentace tisku v ranním Studiu 6 je placená reklama?" uzavírá místopředseda.

Mohou být rádi

Mluvčí České televize Ladislav Šticha podle deníku Luzarovu kritiku nepřijímá.

"Komunisti mohou být rádi, že v této zemi veřejnoprávní televize je. V žádné jiné totiž zdaleka nedostávají tolik prostoru. Jsou hosty všech našich televizních diskusí," říká Šticha.

Česká televize podle něj disponuje i vlastními analýzami vysílání. "Z nich vyplývá, že KSČM dostává přesně takový prostor, jaký jí náleží," řekl deníku mluvčí ČT.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Americká vláda se zaměří na platby v kryptoměnách při kyberútocích, uvádí The Wall Street Journal

Americká vláda chce ztížit hackerům možnost využívat kryptoměny k ziskům při kyberútocích. Chystá několik kroků včetně sankcí, píše s odvoláním na zdroje obeznámené se situací deník The Wall Street Journal (WSJ). Platit by tato opatření podle listu mohla začít už příští týden.

Kabinet připravuje nové pokyny ohledně rizik spojených s usnadňováním takových plateb požadovaných jako výkupné při digitálních útocích. V plánu jsou pokuty a další postihy.

před 49 minutami

Nová albánská vláda, kterou tvoří z většiny ženy, získala důvěru parlamentu

Důvěru parlamentu v pátek dostala nová albánská vláda premiéra Ediho Ramy, jehož Socialistická strana (PS) letos na jaře ve volbách získala absolutní většinu, a může tak vládnout bez koaličního partnera. V kabinetu ženy obsadily 12 ze 17 křesel, čímž se Albánie dostala na přední místa světového žebříčku v zastoupení žen ve vládních pozicích, napsala agentura AP.

V parlamentu pro vládu hlasovalo 77 poslanců, 53 ji nepodpořilo. Rama v dubnových volbách obhájil už třetí, pro postkomunistickou Albánii rekordní, mandát předsedy vlády za sebou. Jeho strana získala v zákonodárném sboru 74 ze 140 křesel. Hlavní opoziční protivník, Demokratická strana (DS), má v Lidovém shromáždění 59 poslanců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy