Čirý dalajlamismus, přátelé

Čirý dalajlamismus, přátelé
Praha, sobotní ráno, staré letiště v Praze Ruzyni.  Jeho Svatost čtrnáctý dalajlama právě na palubě soukromé společnosti přicestoval do České republiky.
Karel Schwarzenberg, bývalý šéf české diplomacie, má narozdíl od svého úřednického nástupce Jana Kohouta za to, že jde o návštěvu, kterou je vhodné přivítat hned na letištní ploše. (Jan Kohout zato v předchozích dnech navštívil představení čínského tělesa.)
Pražský primátor z Olomouce Tomáš Hudeček. Jestlipak zavlaje v Den Tibetu i na magistrátu tibetská vlajka?
Po dlouhém letu zaléhají uši. Anebo se možná Jeho Svatost diví, co slyší.
Foto: Ondřej Besperát / Forum 2000
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
14. 9. 2013 19:19
Nejvyšší duchovní představitel Tibetu Jeho Svátost dalajlama navštívil Českou republiku

Praha - Prezident Miloš Zeman by se s ním sešel, leda by byl velkým investorem. A poslední premiér s důvěrou, tedy Petr Nečas, zas usoudil, že časté kontakty tibetského duchovního vůdce s Českou republikou poškozují naše obchodní zájmy (přeloženo: vztahy s Čínou).

Těm, kteří pořádají Václavem Havlem založené Forum 2000, jsou naštěstí tyto myšlenky cizí.

A tak se Jeho Svatost čtrnáctý dalajlama zase podíval do Prahy. Češi budou mít o víkendu poprvé možnost poslechnout si nejen jeho přednášku (v sobotu), ale i samotné učení (v neděli).

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 5 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy