Čirý dalajlamismus, přátelé

Čirý dalajlamismus, přátelé
Praha, sobotní ráno, staré letiště v Praze Ruzyni.  Jeho Svatost čtrnáctý dalajlama právě na palubě soukromé společnosti přicestoval do České republiky.
Karel Schwarzenberg, bývalý šéf české diplomacie, má narozdíl od svého úřednického nástupce Jana Kohouta za to, že jde o návštěvu, kterou je vhodné přivítat hned na letištní ploše. (Jan Kohout zato v předchozích dnech navštívil představení čínského tělesa.)
Pražský primátor z Olomouce Tomáš Hudeček. Jestlipak zavlaje v Den Tibetu i na magistrátu tibetská vlajka?
Po dlouhém letu zaléhají uši. Anebo se možná Jeho Svatost diví, co slyší.
Foto: Ondřej Besperát / Forum 2000
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
14. 9. 2013 19:19
Nejvyšší duchovní představitel Tibetu Jeho Svátost dalajlama navštívil Českou republiku

Praha - Prezident Miloš Zeman by se s ním sešel, leda by byl velkým investorem. A poslední premiér s důvěrou, tedy Petr Nečas, zas usoudil, že časté kontakty tibetského duchovního vůdce s Českou republikou poškozují naše obchodní zájmy (přeloženo: vztahy s Čínou).

Těm, kteří pořádají Václavem Havlem založené Forum 2000, jsou naštěstí tyto myšlenky cizí.

A tak se Jeho Svatost čtrnáctý dalajlama zase podíval do Prahy. Češi budou mít o víkendu poprvé možnost poslechnout si nejen jeho přednášku (v sobotu), ale i samotné učení (v neděli).

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Exhejtman Zimola chce jako člen ČSSD kandidovat za Změnu 2020 v krajských volbách

Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola hodlá v krajských volbách v příštím roce kandidovat za hnutí Změna 2020. Jedná se podle něj o hnutí členů ČSSD i nestraníků. Za Změnu 2020 by mohli kandidovat i někteří další lidé z vedení jihočeské sociální demokracie.

"Nemáme v plánu střílet do nohy ČSSD a ani stranu nějak štěpit. Je to určitá vize, s níž chceme do voleb jít, a vycházíme z modelu, který využil Michal Šmarda," uvedl Jiří Zimola. Řekl, že Šmarda loni v komunálních volbách v Novém Městě na Moravě jako člen sociální demokracie vedl formaci Lepší Nové Město a stal se starostou. Předseda jihočeské ČSSD dodal, že Změna 2020 se otevře i adeptům z řad nestraníků, kteří prý nechtějí figurovat na kandidátní listině sociální demokracie.

Další zprávy