Chybějící část pražského okruhu bude muset mít nový posudek vlivu na životní prostředí

ČTK ČTK
Aktualizováno 21. 7. 2016 18:31
Chybějící úsek pražského okruhu mezi D1 a hradeckou dálnicí, označovaný jako úsek 511, není možné zařadit do seznamu staveb, u kterých nebude nutné opakovat celý proces posuzování vlivu na životní prostředí (proces EIA). Ministerstvo dopravy tak pracuje na novém procesu EIA. V reakci na výzvu náměstka pražské primátorky Petra Dolínka a hejtmana Středočeského kraje Miloše Petery na urychlenou dostavbu chybějící části okruhu to řeklo ministerstvo dopravy. "Předpokládáme, že dokumentace EIA pro stavbu 511 by mohla být na MŽP předložena v únoru 2017, následně by dle vyjádření MŽP měl být proces EIA proveden a ukončen v horizontu 6 měsíců," uvedl mluvčí ministerstva dopravy Zdeněk Neusar.
Pražský okruh.
Pražský okruh. | Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 21 minutami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy