Chtěl ukrást 51 lahví rumu, odvezla si ho policie

12. 2. 2010 17:05
Nepomohlo ani "fikané" maskování reklamními letáky
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Policie ČR

Cheb - Poměrně naivní trik použil ve čtvrtek třiapadesátiletý muž v Chebu. V obchodě si do vozíku naložil 51 lahví rumu, které zakryl reklamními letáky.

Pak se rozhodl obchodní dům opustit bez placení. Prošel přes vstupní turniket, za kterým ho ale zastavili zaměstnanci. Ti pak muže předali policii.

Pachateli se nepodařilo ukrást alkohol v hodnotě šesti tisíc korun. Lahve byly vráceny zpět do prodeje.

Nešikovnému lupiči, který je původem z Mostu, za krádež hrozí až dva roky vězení.

Podle policejní mluvčí Martiny Hruškové se patrně ještě nikdo nepokusil ukrást přímo před očima nakupujících a personálu takové množství alkoholu.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

před 3 hodinami

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Další zprávy