Chřipková epidemie v Česku posiluje. Nemocných stále přibývá, hlavně mezi dětmi

Domácí Domácí
20. 1. 2017 16:02
Plošná epidemie chřipky v Česku stále trvá. Ve třetím lednovém týdnu se počet nemocných zvýšil o dalších 10 % a dosáhl počtu 1 691 pacientů na 100 tisíc obyvatel. Přibývá především nemocných dětí. Nejvážnější situace je hlášena z krajů Jihomoravského, Moravskoslezského, Zlínského a Plzeňského. "I nadále platí doporučení pokud možno se vyhýbat větším uskupením lidí a ve zvýšené míře dbát na dodržování základních hygienických pravidel, tedy kýchat do kapesníku či si po cestě hromadnou dopravou vždy umýt ruce," upozorňuje hlavní hygienička ČR Eva Gottvaldová s tím, že lepší je nemoc vyležet, než nákazu dále šířit. Epidemie chřipky trvá i v jiných evropských státech.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy