Chodí na základku a už mají světové úspěchy. To jsou nejtalentovanější malí Češi 2019

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
16. 1. 2020 19:53
Soutěž Zlatý oříšek již od roku 1998 cíleně vyhledává a podporuje nejtalentovanější a nejaktivnější děti a dětské kolektivy z celého Česka. Ze 174 přihlášek napříč obory dvacetičlenná porota vybrala 21 finalistů ve věku od 6 do 14 let. V pořadu České televize, odvysílaném na Nový rok, bylo vyhlášeno sedm vítězů, držitelů Zlatého oříšku. Zde jsou jejich vizitky.
Šachový mistr světa do osmi let Jiří Bouška.
Šachový mistr světa do osmi let Jiří Bouška. | Foto: Zlatý oříšek

Jiří Bouška (8 let) - mistr světa v šachu

Jiří Bouška z Kameniček nedaleko Hlinska je velmi úspěšný šachista a aktuální mistr světa ve zrychleném šachu (tzv. rapid šach).

Ještě ani neuměl číst a už sám trávil mnoho času nad odbornými knihami, kde studoval tahy. I nyní veškerý čas věnuje samostudiu hry z knih i počítačovým šachovým programům. Každý víkend tráví na turnajích a vozí cenné medaile, třeba zlatou z MS v rapid šachu z Minsku v srpnu 2019.

"Porazil jsem hodně Rusů, také nějakého Australana," vzpomíná na úspěšný světový šampionát. "Rapid šachy mě baví, protože to tam rychle odsejpá," dodává.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy