Chlapec zapaloval zbytky pyrotechniky, vybouchly mu do obličeje a popálily ho

ČTK ČTK
3. 1. 2020 16:09
Zbytky zábavní pyrotechniky posbírané na ulici zranily na Nový rok desetiletého chlapce na Semilsku. Se středně těžkými popáleninami v obličeji a na rukou ho převezli do popáleninového centra v Praze. Jeho o tři roky starší kamarád, který stál opodál, vyvázl bez zranění.
Záchranná služba
Záchranná služba | Foto: Shutterstock

Neštěstí se stalo na Nový rok odpoledne. "Desetiletý chlapec se svým kamarádem sbíral ve městě zbytky zábavní pyrotechniky, která se na ulici povalovala od silvestrovských oslav. Tu potom na chodníku zapálil zapalovačem. Vzhledem k tomu, že posbíraný materiál neobsahoval žádný zpomalovač, okamžitě při kontaktu s ohněm explodoval a zranil chlapce, který se nad ním právě skláněl," popsala událost krajská policejní mluvčí Ivana Baláková.

Lékař semilské nemocnice podle ní konstatoval, že utrpěl popáleniny druhého stupně a zajistil transport chlapce na specializované pracoviště.

"V této souvislosti se obracíme na rodiče, aby se svými dětmi o nebezpečí, které přináší neodborná manipulace se zábavní pyrotechnikou, doma mluvili, a poučili je o tom, že na ni nesmějí v žádném případě sahat," dodala Baláková.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Slavia si v Lize mistryň zahraje s Fiorentinou, Spartu vyzve Glasgow

Fotbalistky Slavie se v prvním kole play off fotbalové Ligy mistryň utkají s italskou Fiorentinou, kterou jim přisoudil úterní los ve švýcarském Nyonu. 

"Fiorentina je velmi zkušený tým, počtvrté v řadě v Lize mistryň a i když je momentálně až pátý v probíhající domácí soutěži, nečeká nás v naší situaci nic jednoduchého. Čekají nás náročná utkání," uvedl po losu trenér Michal Kolomazník. 

Sparťanky, které na rozdíl od Slavie před losem figurovaly mezi nenasazenými týmy, čeká v souboji o postup mezi 16 nejlepších Glasgow City.

"Glasgow se pro nás může jevit jako nejschůdnější los, ale minulý rok byli ve čtvrtfinále. Takže určitě kvalitu mají. Věřím, že se dobře připravíme a přes Glasgow postoupíme," okomentovala los Kateřina Brůžková. 

První zápasy se hrají ve dnech 8. a 9. prosince, odvety o týden později. 

před 56 minutami

Do Bečvy u Valašského Meziříčí opět unikly chemikálie, v řece je pěna

Do řeky Bečvy u Valašského Meziříčí opět unikly nebezpečné látky, na místě se tvoří pěna, uvedl server iDnes.cz. U břehu zasahují hasiči, policie a odborníci na životní prostředí, kteří odebírají vzorky. K úniku došlo v místě zvaném Juřinka.

Zářijový únik kyanidu zničil život v řece mezi Valašským Meziříčím a Přerovem, zabil přes 40 tun ryb. Policie případ stále vyšetřuje.

Další zprávy