Chlapce vtáhla roura pod bazénem. Utonul

Report
13. 7. 2009 10:20
Pattaya (Thajsko) - Bojíte se chodit do bazénů? Po přečtení této zprávy k tomu budete mít možná o důvod více. V jednom z thajských aquaparků se odehrála jen těžko uvěřitelná tragédie.

14letý Brit Nathan Clark zemřel uvnitř čerpacího systému bazénu poté, co ho roury vtáhly dovnitř, napsal britský deník The Sun.

Stalo se to v sotva metr hluboké vířivce, kde v tu dobu pobýval se svým o rok starším bratrem Rhysem.

Nathan se potopil na dno, aby našel své brýle, které mu tam spadly. Jenže najednou zmizel, nebylo po něm ani stopy.

Bratr okamžitě zburcoval zbytek rodiny - otce Jima a macechu Jintanu. Ti ihned běželi za personálem, aby otevřel mřížku a pomohl jejich dítěti dostat se ven.

Byl tam půl hodiny...

Jenže v tu chvíli rodina narazila. Zaměstnanci bazénu neuvěřili, že se něco podobného mohlo stát, a odmítli zasáhnout.

"Plavčík nám řekl, že bychom si z něj neměli dělat legraci, a poslal nás pryč. Pořád nám říkali, že není možné, aby se něco takového stalo, když je mříž v bazénu zavřená," popisoval zoufalství rodiny 15letý Rhys.

Zaměstnanci bazénu svolili k otevření čerpacího systému až po půlhodině naléhání. Mrtvé Nathanovo tělo vypadlo ven.

"Po té půlhodině jsem uslyšel otce křičet ´NE!´, moje macecha taky křičela..." líčil zdrcený Rhys.

Pokuta od úřadů

Rodina mrtvého chlapce si navíc musela vypít pověstný pohár hořkosti až do dna.

Otci Jimovi uložily thajské úřady pokutu 240 liber za to, že napadl kameramana, který se pokoušel natočit mrtvé tělo jeho syna.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy