Chlapce v Pardubicích srazil trolejbus, policie pro výstrahu zveřejnila video

Martina Heroldová Martina Heroldová
11. 10. 2019 13:51
Dvanáctiletého chlapce při nepozorném přecházení silnice v Pardubicích srazil trolejbus. Městská policie se souhlasem matky video zveřejnila, aby před podobným rizikovým chováním veřejnost varovala.
Dvanáctiletý chlapec vešel přímo pod trolejbus. Video má varovat školáky | Video: Městská policie Pardubice

Chlapec přecházel v pondělí 7. října přes silnici u hlavního nádraží v Pardubicích, před tím se však nerozhlédl a vstoupil do cesty rozjetému trolejbusu, jehož řidič již nedokázal srážce zabránit. Chlapec sice procházel v místě, kde je umožněn průchod chodcům, nejedná se však o přechod.

Dvanáctiletého hocha na místě ošetřila záchranná služba a převezla jej se zraněním nohy a hlavy do nemocnice.

Policie po dohodě s matkou z preventivních důvodů zveřejnila na svém webu a Facebooku video z nehody, aby tak před podobným chováním varovala.

"Strážníci právě projížděli okolo a na místě spolu s ostatními svědky poskytli chlapci prvotní ošetření a zajistili svědky nehody," uvedla městská policie na svém webu. " Setkali jsme se po nehodě s maminkou zraněného chlapce a dohodli se, že právě tohle video s jejím souhlasem zveřejníme. Jejím i naším přáním totiž je, aby se z jedné chyby, která mohla lehce stát život dítěte, poučilo co nejvíce z vás," dodávají policisté.

Strážníci zároveň apelují na rodiče, aby video pustili svým dětem a vysvětlili jim, proč mají v silničním provozu bedlivě dbát na svou vlastní bezpečnost.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Česko podepíše smlouvu s USA o dodání dvanácti vrtulníků do konce roku, oznámil Metnar

Ministerstvo obrany definitivně schválilo nákup 12 vrtulníků ze Spojených států v celkové ceně 14,6 miliardy korun bez DPH. Smlouvu chce uzavřít do konce roku. Resort o tom v úterý informoval vládu, řekl po zasedání kabinetu ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Všechny stroje by pak měla česká armáda dostat v roce 2023.

Metnar uvedl, že obrana dala při nákupu přednost nejbezpečnějšímu a nejtransparentnějšímu druhu zakázky, tedy na úrovni vlád. Česko díky tomu získá osm víceúčelových vrtulníků UH-1Y Venom a čtyři bojové vrtulníky AH-1Z Viper za cenu, za kterou by je kupovala americká armáda. "Nové vrtulníky armáda nutně potřebuje, potřebujeme nahradit současné Mi-24, které jsou na hraně životnosti. A potřebujeme se odvázat od závislosti na ruské provenienci," řekl Metnar.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Vzniká nová španělská vláda. Sánchezovi socialisté se dohodli s levicí

Španělští vládní socialisté se předběžně dohodli na koaliční vládě s druhou nejsilnější levicovou aliancí Unidas Podemos. Lídři těchto formací Pedro Sánchez a Pablo Iglesias podepsali dohodu v úterý před novináři v salonku dolní komory parlamentu. K vládnutí ale budou potřebovat ještě podporu dalších menších stran, z nichž některé už jim ji slíbily.

Nedělní parlamentní volby ve Španělsku vyhráli socialisté úřadujícího premiéra Pedra Sáncheze, kteří v dolní komoře obsadí 120 křesel. Spolu s Unidas Podemos, kterou vede Iglesias, budou mít 155 mandátů. K absolutní většině ve 350členné dolní komoře parlamentu potřebují 176 hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy