Chladno a deštivo bude až do konce dubna, příští týden bude v noci dokonce mrznout

ČTK ČTK
Aktualizováno 15. 4. 2017 16:12
V příštím týdnu by průměrné nejnižší noční teploty měly zejména ve středu a ve čtvrtek klesnout dokonce pod bod mrazu. Na začátku května se sice oteplí, ale teploty stále zůstanou pod průměrem pro toto období. Dlouhodobá průměrná teplota v ČR v období od 17. dubna do 14. května je 11,2 stupně Celsia.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Počasí do konce dubna bude chladné a deštivé, s minimálními teplotami pod nulou. Na začátku května se sice oteplí, ale teploty stále zůstanou pod průměrem pro toto období. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Zataženo, déšť a přízemní mrazíky. Podívejte se na velikonoční předpověď počasí
1:33
Zataženo, déšť a přízemní mrazíky. Podívejte se na velikonoční předpověď počasí | Video: Meteopress

V příštím týdnu by průměrné nejnižší noční teploty měly zejména ve středu a ve čtvrtek klesnout pod bod mrazu. Při zmenšené oblačnosti se v noci může ochladit až na minus šest stupňů Celsia. Denní teploty by pak uprostřed týdne podle meteorologů neměly přesáhnout deset stupňů Celsia. V pátek a o víkendu se mírně oteplí.

Dlouhodobá průměrná teplota v ČR v období od 17. dubna do 14. května je 11,2 stupně Celsia. Nejchladnější byl rok 1991, kdy průměr dosáhl jen sedmi stupňů. Naopak v roce 2000 se vyšplhal na 15,9 stupně Celsia.

V letošním roce by toto období mělo být teplotně podprůměrné. Bude ale více pršet, v příštích dnech se ve vyšších polohách může vyskytnout i sněžení. "Trend četnějších srážek z posledních týdnů bude přetrvávat minimálně do konce dubna. O něco méně srážek než obvykle se vyskytne v první polovině května, ale celkově období od 17. dubna do 14. května by mělo být srážkově nadprůměrné," uvedli meteorologové.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Italští poslanci vyslovili důvěru vládě premiéra Conteho. Kabinet v úterý požádá o důvěru také druhou komoru Senát, kde ale nemá zaručenou většinu

Zdroj: ČTK
Další zprávy