Chcete být kuchařem? Podejte si přihlášku na učiliště

MD
10. 3. 2012 8:42
Chcete být kuchařem? Baví vás vařit? Přinášíme vám tipy na několik učilišť v Česku
Staňte se kuchařem
Staňte se kuchařem | Foto: Isifa/Thinkstock

Už jen tři dny zbývají do uzávěrky podání přihlášek na střední školy. Stále nevíte, kam se hlásit?  Baví vás vaření a vše kolem gastronomie? Přihlaste se na střední odborné učiliště obor kuchař, pekař nebo cukrář. Studium je zakončeno závěrečnou zkoušku, při níž obdržíte výuční list. Přinášíme vám několik tipů.

Učiliště v Praze

Tříletý obor kuchař, při jehož zakončení získáte výuční list, nabízí Střední odborné učiliště Písnice v Praze 4. Škola nevyhlašuje přijímací řízení a otevírá dvě třídy pro šedesát uchazečů.

Učiliště Chabařovická v Praze 8 přijímá bez zkoušek do oborů Kuchařské práce (98 žáků), Cukrářské práce (51 žáků) a Řeznické a uzenářské práce (14 žáků).

Střední soukromá škola gastronomická a hotelová v Praze 4, jejíž tváří je kuchař Zdeněk Pohlreich otevírá obory Kuchař-číšník a Cukrář. Přijímací zkoušky se nekonají, jednou podmínkou je nezhoršená známka z chování. Školné činí tisíc korun měsíčně. Po získání výučního listu mohou absolventi získat maturitu dálkovou formou v oborech Gastronomie nebo Podnikání .  

SOU gastronomie a podnikaní v Praze 9 přijímá žáky bez přijímacích zkoušek na základě hodnocení výsledků ze základní školy do maximální kapacity každého otevíraného oboru - Pekař (15 žáků), Cukrář (45 žáků), Kuchař (30 žáků).

 

Soukromé učiliště v Ústeckém kraji

Soukromé učiliště v Roudnici nad Labem nabízí bezplatné studium oboru Kuchař-číšník pro 24 uchazečů. Přijímací řízení probíhá bez zkoušek. Zájemci pouze vyplní vstupní dotazník. Při posuzování přihlášek jsou na 1. místě zohledněny známky ze základní školy, případně z předcházejícího středního odborného učiliště. Žáci se sníženou známkou z chování jsou přijímání pouze ve výjimečných případech.

Učiliště v Poděbradech

Střední odborné učiliště společného stravování v Poděbradech otevírá obory: Kuchař-číšník (120 žáků), Pekař (24 žáků), Cukrář (24 žáků). Uchazeči jsou přijímáni podle průměru za první a druhé pololetí předposledního úplného ročníku a první pololetí posledního ročníku základní školy (do průměru se nezapočítává chování). 

 

Právě se děje

před 6 minutami

V bratislavském sídle Penty zasahuje policie

V sídle finanční skupiny Penta ve slovenské Bratislavě zasahuje policie. Informuje o tom server Aktuality.sk. Důvod není jasný. Policie zásah nekomentuje, více informací by měl brzy poskytnout ministr vnitra Roman Mikulec. Šéf Penty Jaroslav Haščák byl jedním z aktérů v kauze Gorila.

Zdroj: Zahraničí
Další zprávy