Chceme, aby Dostálová byla místopředsedkyní Evropského parlamentu, řekla Jermanová

ČTK ČTK
Aktualizováno 16. 6. 2024 13:30
Chceme, aby Dostálová byla místopředsedkyní Evropského parlamentu, řekla Jermanová

Hnutí ANO bude při povolebních jednáních o postech v Evropském parlamentu usilovat o to, aby se místopředsedkyní Evropského parlamentu stala dosavadní místopředsedkyně sněmovny a nově zvolená europoslankyně ANO Klára Dostálová, řekla v diskusním pořadu Partie na CNN Prima News nově zvolená europoslankyně ANO Jaroslava Pokorná Jermanová. 

Stínová ministryně kultury Pokorná Jermanová řekla, že už nyní se odehrávají povolební jednání a pokračovat budou i v příštím týdnu. Na dotaz moderátorky, zda jednou z podmínek je, aby se Dostálová stala místopředsedkyní parlamentu, odpověděla, že to ANO považuje za naprosto přirozené. "Tak my to považujeme za naprosto přirozené. Klára (Dostálová) je náš lídr a myslím si, že jako jeden z nejsilnějších na to nárok máme. Takže určitě o to budeme bojovat," řekla.

Sama Dostálová nechtěla tuto informaci komentovat. Uvedla pouze, že funkce ve vedení parlamentu pro ni není prioritou, i když by to vzhledem k počtu mandátů za ANO bylo logické. Hnutí ANO bude mít sedm z 21 mandátů vyhrazených pro Česko.

Čeští europoslanci už tuto funkci několikrát zastávali. Místopředsedou byl například Pirát Marcel Kolaja nebo Dita Charanzová, nestranička původně zvolená za ANO.

 

Právě se děje

Další zprávy