reklama
 
 

ČEZ zrušil kalamitní stav po vichřici, všechny poruchy se firmě podařilo odstranit

13. 3. 2019 19:49
Energetická společnost ČEZ odvolala v noci na dnešek kalamitní stav v sedmi okresech, vyhlášený po nedělní vichřici, a ve středu k 18:00 i kalamitní stav v posledním okrese Bruntál, kde byla ještě před úterní půlnocí bez proudu tisícovka odběratelů. Informovala o tom mluvčí společnosti ČEZ Distribuce Soňa Holingerová.

"Všechny poruchy vzniklé v souvislosti s vichřicí Eberhard jsme opravili," uvedla vpodvečer Holingerová.

Kalamitní stav kvůli následkům vichřice vyhlásil ČEZ v noci na pondělí v deseti krajích. V pondělí večer se situaci podařilo zlepšit natolik, že v převážné většině krajů byl zrušen. Zůstával pouze na Děčínsku, Českolipsku, Trutnovsku, Rychnovsku, Olomoucku, Šumpersku, Bruntálsku a Opavsku. Hodinu před úterní půlnocí ČEZ odvolal kalamitu i v těchto regionech s výjimkou okresu Bruntál, který si musel počkat do dnešního večera.

Česko v neděli zasáhl velmi silný vítr, který lámal stromy, trhal střechy a komplikoval dopravu. Vítr měl místy sílu orkánu, třeba na Sněžce dosáhla v nárazech rychlosti přes 206 kilometrů za hodinu.

V pondělí ráno bylo v celém Česku bez proudu kolem 315 tísíc odběratelů. Energetická společnost ČEZ vyčíslila zatím škody po orkánu na téměř 30 milionů korun.

autor: ČTK | 13. 3. 2019 19:49

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama