ČEZ opět odkládá vyhlášení favorita pro Temelín

Martina Machová Martina Machová, Tereza Šídlová
7. 3. 2013 19:00
Klíčový mezník tendru měl padnout na konci roku 2012 a pak na konci února
Jaderná elektrárna Temelín.
Jaderná elektrárna Temelín. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Klíčový mezník tendru na dostavbu Temelína - oznámení, jak dopadlo průběžného hodnocení dvou zbývajících uchazečů - se znovu odkládá.

ČEZ sliboval určit předběžného favorita začátkem tohoto týdne, avšak podle informací deníku Insider se ale hodnocením má zabývat představenstvo ČEZu příští pátek 15. března.

Potvrdila to i mluvčí společnosti Barbora Půlpánová: "Průběžné hodnocení dosud nebylo ukončeno a nebude dřív než v polovině března," sdělila na dotaz Insideru. Termín jednání představenstva však nepotvrdila. "K oznámení průběžného hodnocení nemohu sdělit nic bližšího," dodala.

Jde tak o další odložení důležitého mezníku v historicky největším českém tendru. Jeho harmonogram má přitom „deadline" už v září, kdy má ČEZ vítěze vybrat.

Čtěte více v placeném deníku Insider:
Proč byl verdikt odložen a jak to ovlivní více než stomiliardový tendr?

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy