Policie evakuovala terminál pražského letiště kvůli nedorozumění s cestující

ČTK ČTK
Aktualizováno 16. 4. 2019 12:48
Provoz na pražském Letišti Václava Havla v úterý dopoledne krátce omezil incident s jednou z cestujících. Policisté preventivně evakuovali odletovou halu terminálu 2 poté, co jedna z cestujících odmítla uhradit náklady za nadrozměrné zavazadlo.. Omezení provozu v hale trvalo asi tři čtvrtě hodiny a dopady na cestující budou podle letiště zřejmě minimální.
Foto: Lukáš Bíba

Odbavení cestujících na Terminálu 2 bylo zastaveno asi v 09:10. V okamžiku, kdy žena byla personálem vyzvána, aby i se zavazadlem opustila prostor, odmítla a sdělila muži za přepážkou informaci, na základě které vzniklo podezření, že má žena v kufru nástražný výbušný systém, uvedla policie v tiskové zprávě.

"Preventivní evakuace proběhla poté, co jedna z cestujících vyhrožovala výbušným zařízením. Cestující byla okamžitě zajištěna Policií ČR," oznámil mluvčí ruzyňského letiště Roman Pacvoň. Na místo pak dorazili policejní pyrotechnici, kteří ale žádné výbušné zařízení nenašli, řekla mluvčí policejního prezidia Eva Kropáčová.

Na základě výslechu však policisté zjistili, že z důvodu jazykové bariéry došlo ze strany personálu k špatnému pochopení celé situace. Žena podle nich neměla v úmyslu svými slovy vyvolat paniku, šlo pouze o nedorozumění.

Před 10:00 se již začal provoz letiště vracet do normálu. "V důsledku evakuace odletového haly Terminálu 2 očekáváme spíše minimální dopady na cestující," uvedl Pacvoň.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy