reklama
 
 

Cestovatel Pitr: Doma je v Jesenici u Prahy

19. 1. 2009 23:01
Rok po něm policie pátrá, on jezdí do Čech

Jesenice u Prahy - Ten dům upoutá na první pohled. Rozlehlá budova s modrou střechou, zčásti obestavěná vysokou zdí, zčásti zakrytá valy hlíny. Mezi ostatními domky stavba s několika garážemi a bazénem nejde přehlédnout a ani se o to nesnaží.

Stejně jako její majitel Tomáš Pitr. Už více než rok je oficiálně na útěku, přesto dál čile obchoduje. A čas od času si zajede i do rodného Česka.

Podle dobře informovaných policejních zdrojů se před Vánoci objevil  právě ve svém domě v Jesenici u Prahy. "My víme, že sem jezdí, ale nemůžeme s tím příliš dělat. Snažili jsme se sledovat místa, kde by se mohl pohybovat, ale je to těžké. On prostě nastoupí do auta a bez zastávky se nechá v autě s tmavými skly odvézt až domů," citovalo Právo detektiva z policejního prezidia.

Podnikatel a nejbližší kolega zavražděného bosse podsvětí Františka Mrázka se sice před vězením skryl v zahraničí. Příliš se však nezabývá tím, aby za sebou zametal stopy. A jakoby na výsměch české justici je za sebou nechal i ve svém domě, obří vile v Jesenici u Prahy.

To přeci nejde uhlídat

Jak na čerstvé zprávy, že odsouzený Pitr v klidu jezdí do Česka, reaguje policie? Detektivové přiznávají, že o jeho návštěvách vědí, tvrdí však, že s tím nemohou moc dělat. Schengen prý otevřel hranice v podstatě komukoliv. A hlídat Pitrův dům nepřetržitě? Nelze, krčí rameny policisté.

V pondělí, pár hodin poté, co se objevily další zprávy o jeho cestách, tak byl kolem Pitrova domu anonymní klid.

Podnikatel je nicméně v západní části Prahy známou "celebritou". Téměř všichni usedlíci přesně vědí, čí že ten ohrazený komplex je.

"Vy jste tady kvůli Pitrovi, že?" ptá se nás jedna ze sousedek, když se snažíme nehlédnout za zdi. Když se ale chceme zeptat na více informací, tak už se s námi bavit nechce.

"Nic nevím, ani nic vědět nechci," říká a jde pryč.

Na Vánoce domů

Na první pohled se až zdá, že je usedlost opuštěná. Některá okna mají zatažené rolety, jiná zavřené okenice.

Ve skutečnosti tu rodina Pitrova bývá. Na příjezdové cestě k domu jsou ve sněhu vidět vyjeté koleje od aut, vyšlapaná je i cesta k brance a ke zvonkům. Jedno z oken v zadní, málo viditelné části, je pootevřené.

"Každý týden tady někdo je, jezdí sem normálně auta. Od obyčejných škodovek až po luxusní džípy," říká jeden ze sousedů, ani on jméno prozradit nechce.

"Občas vidím, jak se tam kouří z komína a po zahradě chodí bodyguard se psem," doplňuje další.

Samotného Tomáše Pitra však prý za poslední rok nikdo neviděl. Byť měl být doma v Česku naposledy jen před pár dny, na Vánoce.

Jak se uprchlík dostává do Česka, byť je na něj vydán zatykač? Jak policie sleduje domy, v nichž by se mohl skrývat? A co se děje za okny Pitrovy vily? Celou reportáž z Jesenice najdete v úterním Aktuálně.cz.

autoři: Ondřej Besperát, Markéta Chaloupská | 19. 1. 2009 23:01

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama