reklama
 
 

Motorka M0T0RKA i auto 666DABEL. Značku na přání má už přes 2500 řidičů

29. 1. 2016
Přes dva tisíce českých řidičů využilo možnosti pořídit si registrační značku na vozidlo na přání. Mezi nejoblíbenější kombinace patří jména, přezdívky nebo značky automobilu s číslovkou. Zaregistrované jsou již například značky FERRARI1, RENAULT1, 422SKODA nebo ANDILEK1, 666DABEL a FANT0MAS. Žadatelé si také mohou registrační značku na tři měsíce zamluvit za poplatek 500 korun. Největší zájem o značky na přání byl v Praze, nejmenší na Vysočině.

Praha  - Čeští řidiči měli od začátku roku 2016 možnost pořídit si na své vozidlo registrační značku na přání. Během prvního měsíce letošního roku této možnosti využilo přes 2 500 lidí. Nejvíce žádostí motoristé podali v Praze, nejméně na Vysočině. Lidé mohou využít také možnost rezervovat si na tři měsíce značku za poplatek 500 korun.

"O značku na přání projevili motoristé zájem napříč celou Českou republikou. Nejvíce lidí této možnosti využilo hned v prvním týdnu, kdy úřady obcí s rozšířenou působností obdržely přes 1 650 žádostí, potom začal zájem klesat. Za poslední lednový týden tak o registrační značku na přání požádalo již jen necelých 200 lidí," informoval ministr dopravy Dan Ťok.

Motoristé často žádali o kombinaci jména, přezdívky nebo značky svého automobilu s nějakou číslovkou. Zaregistrované jsou již například značky FERRARI1, RENAULT1, 422SKODA nebo například ANDILEK1, 666DABEL.

Na českých silnicích také můžeme potkat motorky se značkami například N0LIMIT, VEL0REX, NESAH4T, USARMY1, 01SPI0N, 01STEJK, ZAV0D0U, 01BIKER, INDIAN1, TYBRZD0, IMS0RRY, M0RAVAK, 79PEPAN, HELLB0Y, HARLEY0 nebo M0T0RKA.

S největším náporem žadatelů se museli vypořádat v Praze, kde požádalo téměř 600 Pražanů. Naopak nejmenší zájem značky na přání vzbudily v kraji Vysočina, kde možnosti využilo pouze kolem 80 žadatelů. Z konkrétních obcí je potom po Praze rekordmanem Brno s téměř 200 žádostmi a Ostrava se 70 žádostmi.

Pochopitelně i značky na přání mají určitá omezení. Nelze na ně dát vulgární slova nebo slova rasistická a xenofobní. Například v Plzni a Brně žádné podobné závadné žádosti neevidují.

"V případě, že jsme nějaký požadovaný návrh odmítli, tak uchazeči měli obvykle připravenou nějakou alternativu. Například jeden člověk žádal jméno FRANTA, přičemž mezi písmeny A a N je mezera na vylepení příslušné známky. Poté, co viděl, jak bude značka s mezerami vypadat, zvolil jinou variantu," popsala mluvčí plzeňského magistrátu Eva Barborková.

O registrační značky na přání mohou motoristé žádat na jednom z 205 úřadů obcí s rozšířenou působností, podle místa registrace automobilu nebo motocyklu.

autor: Michal Polák | 29. 1. 2016

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama